22 Şubat 2011 Salı

KRKA: 86 - P.Karşıyaka: 81 (Liderlik Zora Girdi)

EuroChallenge Cup'da liderlik için Slovenya deplasmanında sahaya çıkan Pınar Karşıyaka, ilk periyodu 24-19, devreyi de 52-40 geride kapattı. İyi geçmeyen devrenin ardından finale de 67-51 geride giren temsilcimiz, son on dakikada tam 30 sayı bularak iyi bir geri dönüş gerçekleştirdi fakat bu geri dönüş farkın 4 sayıya kadar inmesini sağlasa da galibiyet için yeterli olmadı. Karşıyaka'nın 6'sı hücum olmak üzere çektiği toplam 19 ribaunda karşılık ev sahibi KRKA'nın sadece 20 tane hücum ribaundu var. Son dönemde gördüğüm en inanılmaz ribaund dominasyonu bu sanırım (40-19). Durum böyle olunca karşılık koymak da kolay olmuyor elbette. 35'i Karşıyaka'ya 37'si de ev sahibine ait olmak üzere tam 72 serbest atış kullanıldı karşılaşmada. Bu da ilginç bir rakam kesinlikle.

İnanılmaz ribaund üstünlüğüne rağmen iyi mücadeleyle oyuna geri dönmek ise alkışlık. Andre'nin 18, Holston'ın 16 ve Osiris'in 15 sayısı var Karşıyaka'da. Jovo da 9 sayısıyla destek oldu onlara ama yetmedi. Şimdi liderlik hesapları karışmış durumda. Bugün kazanabilseydi eğer liderliğini ilan edecek olan Karşıyaka, artık rakiplerinin alacağı sonuçları beklemek durumunda. Şubenin resmi internet sayfasının geçtiği liderlik olasılığı şu şekilde:

Haftaya Dexia Mons-Hainaut 'u yenersek,

- Antwerp Giants da kendi sahasında Krka'yı yenerse grubu 1. tamamlayarak, Lukoil Academic ile eşleşiyor, kendi sahamızda 2 maç oynama hakkını elde ediyoruz.

- Antwerp Giants kendi sahasında Krka'ya yenilirse grubu 2. sırada tamamlıyoruz.

- Dexia Mons-Hainaut bizi 23 sayıdan az farkla yenerse, çeyrek finale kalıyoruz ve St. Petersburg ile eşleşiyoruz.

- Dexia Mons-Haianut bizi 23 sayıdan fazla farkla yenerse, grubu 3. sırada tamamlayarak eleniyoruz.

3 Yorum Yapılmış:

Tatü dedi ki...

Çok erken gaza gelinde finar four lar falan konuşulmaya başlandı daha liderlik garanti değilken geçen haftaki mağlubiyet ayakları yere bastırır diye düşünüyordum ama bu haftada kötü oldu neyseki kaybedilmiş bir şey yok biraz daha ciddiyet yeterli.

Birde o fauller nedir öyle birkan jovo holston ve furkan 5 faul almış osiris ve andre 4 faulle tamamlamışlar maçı. toplamdada 32 faul vay maşallah diyelim sahada oyuncu kalmayacakmış

Necromancer dedi ki...

Antrenörümüz Hakan Demir'in dediklerine dikkat etmek lazım. Gözlemci Hırvat, hakemler Hırvat ve Makedon. Böyle iş olur mu? Çok saçma fauller ve 5 faulle çıkarılan 4 as adam. Bir pis kokular geliyor. Tüm bunlara rağmen 5 sayıyla kazanabilen Krka. Antwerp son maçı satmazsa liderlik şansımız devam ediyor.

EmreKSK dedi ki...

antwerp'in son macı satmasına gerek yok cunku antwerp'ın senden baska galıbıyetı zaten yok. sen kendi sahanda, en kritik macında, 2.turun en zayıf ekibine yenil sonra hakem makedon bu hırvat. yapmayın beyler. bizim aslan parçaları bir maçlık şımarıklık yaptı o da bize pahalıya patladı. ne yazık ki cok guzel bir sezonun yurek burkan finali bu.