12 Şubat 2011 Cumartesi

Mahmuti: Ortada Bir Milyon Tane Guard Yok

F.Bahçe Ülker'in takım halinde yakaladığı muazzam dış şut yüzdesine karşı başlattığı geri dönüşle son topa kadar oyun içerisinde kalmayı başaran G.Saray Cafe Crown'da koç Oktay Mahmuti'nin maç sonu açıklamaları şu şekilde:

'Fenerbahçe Ülker’i oynadıkları basketboldan dolayı tebrik ederim. Bugün gerçekten olağanüstü bir üçlük yüzdesi ile hücum ettiler. Skor olarak bu atışlarla farkı açmış olsalar da biz de maçtan hiç kopmadık. Aradaki farka rağmen karşılaşmanın sonuna kadar mücadele ettik ama rakibimizi yakalayamadık ve mağlup olduk. Fenerbahçe Ülker’e oynayacakları final karşılaşmasında da başarılar diliyorum. Hakemler hakkında pek konuşmayı sevmiyorum. Basketbolun ilerlemesi için hakemleri konuşmamak gerekiyor. Ancak hakemler de neden bu kadar tartışıldıklarını biraz düşünmeli. Ancak bu yorumum Fenerbahçe Ülker’in galibiyetine gölge düşürmesin.'

Ligdeki F.Bahçe derbisinden sonra sakatlığını atlatarak Kayseri'de parkelere dönen Caner Topaloğlu:

'Salondaki atmosfer gerçekten çok güzeldi. İki takım da maça hırslı başladı ama rakibimiz attığı üçlüklerle, ikinci periyotta aradaki farkı açtı. Buna rağmen biz de maçı bırakmadık. Son dakikaya kadar kazanma şansımız da vardı ama bunu başaramadık.'

Bu arada, Jerry Johnson ile alakalı soruya koç Mahmuti'nin verdiği 'Ortada 1 milyon tane guard yok. Johnson'ın iki gündür gösterdiği performanstan memnun değilim fakat Johnson, hep bizimle olacak ve onunla daha iyi olacağız.' cevabını da atlamayalım. ( Açıklamaların bu kısmı Basket Dergisi'nden..)

12 Yorum Yapılmış:

Köyün Muhtarı dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Bilge dedi ki...

Koç kusura bakma ama "60 faul yaparım, hakemler 30'unu çalar, dışarıyı savunmam 3Lüklerde kaçınca maçı alırım" mantıklı bir taktik değil.
Bu seviyede oynayan hiçbir takım o kadar boş 3'lük kaçırmaz..Olin Edirne nasıl kaçırdı hayret.

Köyün Muhtarı dedi ki...

Oktay Mahmut'nin sisteminde daha iyi bir savunma yapan ve kendinden çok takımı oynatmaya dayalı basketbol oynayan bir guard daha uygun olmaz mıydı?(şut tercihleri yerine oyun görüşü iyi bir guardı kastediyorum yugoslav ekolünden belki hoş olabilir) jerry yi geçtim peki neden shipp eleştirilmiyor Oktay Mahmuti savunma anlamında memnun belki bilemiyorum ama aldığı süreler ve katkısı ortada gibi sezon başı yapılan mahmuti'nim olmadığı zamanlar ki transfer hataları sanırım yinede sisteminden ödün vermemesini gururlu karşılıyorum ayrıca geçen sene erdemirde oynayan funk hala boşta o tarz bir oyuncu tam mahmuti'nin sistemine uygun gibi iyi savunma hücumda güvenilir bir el sanırım seneye mahmuti'nin yapacağı transferler ile her şey daha güzel olacaktır yönetimin arkadasında durması dileğiyle başarılar.....

basketsever dedi ki...

Ligde Fenerbahçeyi hakemlerle yendiniz. O zaman hakemler iyiydi de şimdi mi kötü oldu. Olmadı Mahmuti senin gibi hocaya bu tip konuşmalar yakışmıyor.

esfender karagoz dedi ki...

Şu tuhaf demeçleri basketbola da taşıdınız ya helal olsun size. Şu beyanatın her yerinden oksimoron akmıyor mu: 'Hakemler hakkında pek konuşmayı sevmiyorum. Basketbolun ilerlemesi için hakemleri konuşmamak gerekiyor. Ancak hakemler de neden bu kadar tartışıldıklarını biraz düşünmeli. Ancak bu yorumum Fenerbahçe Ülker’in galibiyetine gölge düşürmesin.'

Şimdi hakemler hakkında konuşmamış mı oldunuz? Rakibinizin galibiyetine gölge düşürmemiş mi oldunuz? Ne güzel hem efendi/centilmen adam imajını koru hem de söyleyeceğini söyle. Ahmet Çakar'ın 'Bakın hakaret etmiyorum sadece ..... diyorum' kalıplı cümlelerinden farkı ne bunun?

eren6100 dedi ki...

Basketbol cahili Nedim Karakaş'ın açıklamasını buraya yazıyorsunuz(60 faul meselesi) her yenilgiden sonra hakem yüzünden yea diye söylenen bir klüp var başkanından şube yöneticisine hatta erdemir ve son banvit maçı ortadayken, sonra Oktay Hoca hakem diyince vay efendim futbol jargonu buraya geliyor, ligdeki maçı hakemle aldınız vs. vs. Ligdeki maçta yüzde 50ye yakın faul atan, Ukiç çıkınca aptala dönen takımda ne hakemler faulleri attırmadı nede hakemler Ukiç'e yedek oyuncu almayı engelledi.
Binlerce maç izledim Emir gibi arka arkaya iki blok yapan görmedim diyen adamın görüşleribi savunuyorsunuz burada, ben ne yapıyorum diye düşünen azıcık.
Ayrıca Oktay Hoca'yı Fenerbahçe getirebilseydi şimdi yolunda ölüyor ne dese heralde haklı hoca diye sayfalarca yorum yazardınız.

sinan dedi ki...

dikkat ederseniz söylediğim şeyler Fbü galibiyetine gölge düşürmez hak ettiler demiştir.
@bilge Fbü de Gs gibi savunma yapıyor genelde dış oyuncuları boş bırakabiliyor. Artık eskisi gibi üçlük atamıyor takımlar üçlük çizgisi ileri çekildiğinden beri bu çok net belli oluyor. Bir çok takım savunma sistemini bunun bilincinde kuruyor. Fbü bunu özellikle eurolegue de çok sefer yaptı. rakip takımlar çok boş atışlar kaçırıdğı için savunması başarılı oluyro GS cc de buna benzer taktik uyguluyor zira olin de aynı içeri kapanıyorlar. Biraz daha objektif bakarsan sende göreceksin.

Bilge dedi ki...

@sinan
Benim bu bakışım gayet objektif hatta rakamsal gerçeklere dayanıyor. Dikkat edersen bu yıl GS'yi yenen bütün takımlar iyi üçlük atan takımlar. Sezon başında çizgilere alışma sürecinde bu taktik mantıklıydı ama artık değil, hele play-off'ta ve Avrupa'da hiç olmaz. Dikkat edersen Fener üçlük çizgisinin sadece bir bölümünü riske ediyor ortalardan kolay üçlüklere izin vermiyor. Ayrıca üçlükleri riske etmenin top çalamama, düşük skorla maç kazanamama gibi yan etkileri var. Neyse niyetimiz hocaya bilmişlik taslamak değil, ben sadece bu taktiğin günümüzde geçerli olmayacağını düşünüyorum.

Ali dedi ki...

Yok artık.

Mahmudinin sistemi içerde ne kadar faul yaparsam yaparım hoca az çalar diğer tkaımda şut sokamassa maçı kazanırım öylemi.

Kadın programlarından keskin bir geçiş yapıp salsada yorum apan çılgın türk.

arif dedi ki...

@eren6100 Bu maçta ne vardı GS'in aleyhine yazarmısın lütfen merak ettim cidden.

Oktay Mahmudinin 5 defa sahayı ihlal etmesine mi teknik faul verdiler?

Teknik faulden sonra hakemin yüzüne aleni küfür etmesine mi teknik faul verip diskalifiye ettiler.

Yoksa Tutku'nun sırtından hençerlenmiş gibi her şeye kendine atmasına mı teknik faul verdiler?

Verilen faullere bakarsan herşey ortad Kaya'ya 2 Oğuz'a 3 Ukic'e 2 tane faulle alkası olmayan faul verdiler maçta GS'yi oyunda tutmak için ellerinde geleni yaptılar.

Darjus'un tertemiz bloğuna faul verip oyuncuyu çıldırıdıp üstüne teknik faul verdiler, Abdi İpekçideki hakem katliamını boşuna yazmayayım buradaki hakemi suçlayan üstelik aleni Fenerbahçe hakkının gaspedildiğini görmeyenler orayı da muhtemelen es geçecektir.

eren6100 dedi ki...

Arif Fenerbahçe taraftarısın büyük ihtimalle. Hafızanı zorlarsan geçen sene Tanjevic'in kaç kere çizgi ihlali yaptığını, yine geçen seneki 2. maçta Wilkinson dipten üçlük atarken Tanjevic'in sahanın içinde hatta Wilkinson'un yanında olduğunu hatırlasın.
Çalınmayan düdüklerle sidik yarışına gireceksek emin ol benim elim daha kuvvetli.
Ama mesele bu değil işte. Senin önermenin doğru olduğunu hakemlerin Gs'nin yanında olduğunu düşünelim. Bu hkemler niye Erdemir deplasmanında yoktu, niye geçen seneki Fener maçında yoktu, niye başka maçlarda yoktu?
Fenerbahçe'nin hakemler tarafından katledildiğime inanıyorsun belkide peki katledilmek istenen Fener için niye Banvit maçında faul çalmadılar Erdemir maçında lehinize faul çaldılar.
İpekçideki hakem faciası diyorsun, buna inandığın için ne desem boş.
Ama sidik yarıştırmaya çalışırken benim dediğimi kaçırıyorsun işte. İlk yazdığımı bir kez daha oku, orada soruna kaynaklık edecek tek cümle yok.

sinan dedi ki...

fbü iyi savunma yapınca süper oluyor gs cc yapınca faul yap içeri kapan oluyor ne güzel bir objektif bakma siz devam edin o gözlükten size yakışmış.