15 Şubat 2011 Salı

Nymburk: 62 - G.Saray CC: 77 (Cimbom Deplasmanda Rahat Kazandı)

İstanbul'da geriden gelerek Shipp'in son saniye basketiyle devirdiği rakibiyle bu kez Çek Cumhuriyeti'nde karşılaşan G.Saray Cafe Crown, ilk 6 dakikasında 4/5 üçlük isabetiyle tam 18 sayı üreten ev sahibine Andric-Kuqo imzalı 10 sayıyla karşılık verdi. İlk dalgayı bu sayede orta hasarlı şekilde atlatan sarı kırmızılılar, takip eden 14 dakikada yalnızca 14 sayıya izin vererek devreye 41-32 önde girmeyi başardı. Maçın başındaki o yüksek şut yüzdesi ve ev sahibi avantajının yarattığı rüzgar karşısında ayakta kalmanın ödülünü iyi savunmasıyla alan ve Kuqo'nun yüzdeli oyunuyla galibiyete yürüyen G.Saray, ikinci yarının başında ufak bir kriz yaşasa da Shumpert'ın devreye girmesiyle o sorun da halloldu. Ve karşılaşmadan 77-62'lik skorla farklı şekilde galip ayrılarak gruptaki 2. galibiyetini almış oldu G.Saray. Aynı zamanda Nymburk için de kapıların tamamen kapanması anlamına geliyor bu mağlubiyet.

25 dakikada 7/10 ikilik, 2/3 üçlük ile tam 22 sayı üreten Ermal Kuqo, bu efektif oyunuyla karşılaşmanın en skoreri olurken F.Bahçe Ülker maçında bıraktığı yerden devam eden Andric 17 sayı, maç boyunca kritik anlarda sahneye çıkan Shumpert da 14 sayıyla çift haneye çıkan diğer isimler oldular. Haluk Yıldırım - Sertaç Şanlı - Göksenin Köksal üçlüsünün süre almadığı sarı kırmızılılarda maça başlayan Jerry Johnson da yalnızca 9 dakika parkede kaldı. Oyundan hiç çıkmadan mücadele eden Shipp'in 5 şutta 1 isabet bulabilmesine rağmen 10 ribaund - 3 top çalmalık bir performans sergilemesi de önemliydi. Mahmuti'nin takımında salt skorer yönünü sergilemektense takım oyuncusu rolünü başarıyla üstleniyor Shipp. Atlamamak lazım.

Bu galibiyetle birlikte gruptaki 2. galibiyetini elde eden G.Saray Cafe Crown, haftaya Ayhan Şahenk'te Pepsi Caserta ile karşılaşacak. İtalya'da çok şanssız şekilde uzatmalarda kaybettiğini rakibine karşı kazanmak tur için önemli bir viraj olacak. İlk iki maçta aldığı mağlubiyetleri Nymburk galibiyetleriyle kısmen de olsa nötrlemiş oldular. Kalan iki maç çok daha önemli olacak şimdi. Şu sıralarda oynanan Estudiantes - Pepsi Caserta maçının sonucu da oldukça önemli tabii.

CEZ Nymburk (62): Petr Benda 8 (2 ribaund- 1 asist), Ladislav Sokolovsky 1 (1 ribaund- 1 asist), Tomas Vyoral (1 ribaund), Michal Kremen 11 (3 ribaund- 1 asist), Afik Nissim 11 (3 ribaund- 3 asist), Radek Necas 2 (3 ribaund- 2 asist), Tre Simmons 18 (2 ribaund), Vladimir Stimac 7 (4 ribaund), Mike Lenzly 4 (3 ribaund- 3 asist)

G.Saray Cafe Crown (77): Josh Shipp 2 (10 ribaund), Jerry Johnson 2 (2 asist), Caner Topaloğlu 3 (4 ribaund), Preston Shumpert 14 (4 ribaund- 1 asist), Tutku Açık 8 (5 asist), Luksa Andric 17 (3 ribaund), Radoslav Rancik 2 (1 ribaund), Evren Büker 7 (6 ribaund- 2 asist), Ermal Kurtoğlu 22 (4 ribaund)

6 Yorum Yapılmış:

orsevrim dedi ki...

Ayhan Şahenk neden? Abdi İpekçi'de yine yüzme şampiyonası falan mı var?

sinan dedi ki...

Güzel galibiyet ama dışarda olması en anlamlısı. Jeryy in 9 dakşka oynamasıda başka bir düşündürücü taraf. jerry-taylor: hata

cenker dedi ki...

Galibiyet gerçekten çok önemliydi ama en kritik maçımızı bir sirk gösterisi yüzünden Abdi İpekçi'de oynayamayacak olmak,yönetimin başarısızlığıdır. Bu arada sadece Caserta maçı değil, Trabzon maçı da Ayhan Şahenk'teymiş.

lazfatih61 dedi ki...

galatasaray keşkee elenmeseydii ama maalesef elendii dyebiliriz , CEZ Nymburk çok güçsüz bir ekip galatasarayın rakiplerini zorlayamaz, o yüzden galatasarayın işi cok zor..insallah yanıulırım

futbas dedi ki...

4maçta 2 galibiyetimiz var ve 2 maçımız daha kalmasına rağmen elenmiş oluyoruz gerçekten hayret verici.bu grupta 1. olma şansımız bile var zor olmasına rağmen.İnşallah gruptan çıkacaz

Affirmative Sir dedi ki...

son 2 maçı yense bile çıkamayabilir ancak 1.de çıkabilir. 3'lü averaj çok kritik..