11 Şubat 2011 Cuma

Ogilvy: Son Topu Hissettim

Çeyrek finalin ilk maçında son saniye basketiyle Efes Pilsen'i devre dışı bırakan Ogilvy, bu sezon 2. kez son saniye basketiyle galibiyeti getirirken takımını da kupada yarı finale taşıyan isim oldu. Özellikle son dönemde Ergin Ataman'ın takıma gelişiyle birlikte performansında gözle görülür bir artış yaşanan Avustralyalı oyuncunun maçın ardından TBF'de yer alan maç sonu görüşleri ve galibiyeti getiren son top hakkındaki hisleri şu şekilde:

'Gerçekten çok zorlu bir maçtı. Aslında iki takım da iyi bir oyun sergiledi diyemeyiz. Efes Pilsen, bir ara farkı 10 sayının üzerine çıkarsa da doğru zamanda doğru şutlarla oyunda dengeyi sağladık. Karşılaşmanın son dakikalarındaki istek ve arzumuzla da maçı kazandık. Rakibimiz 55-55’lik skorla beraberliği yakaladığında maçın bitimine 7 saniye vardı. Mola dönüşünde ise Marcelus Kemp şuta kalktı ve kaçırdı. Topun bana geleceğini anladım ve hamlemi yapıp sayıyı buldum. Bu basketle maçı kazandığımız için gerçekten çok mutluyum.

Ligde oynadığımız Medical Park Trabzonspor maçı bol skorlu ve çekişmeli bir maçtı. O karşılaşmayı kazanmıştık fakat bunun üzerinden baya bir zaman geçti. Rakibimizin iyi oyunculardan kurulu ve kaliteli bir takım olduğunu biliyorum. Biz ne kadar kazanmayı istiyorsak, onlar da aynı şekilde adlarını finale yazdırmak istiyorlardır. Önümüzde sadece bir gün var. Çok iyi hazırlanıp, yarı final mücadelesinde elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız.

Önceden daha çok benchden gelerek takıma katkı sağlıyordum fakat takımda yaşanan sakatlıklar sonrasında aldığım dakikalar arttı. Sakat oyuncuların boşluğunu doldurmam gereken zamanlar oldu ve bu süreçte takım arkadaşlarım bana çok yardımcı oldular. En sert savunmalar karşı oynadığımız maçlarda bile benim için oyunlar hazırlayarak sayı bulmamı sağladılar. Böylece takımla birlikte benim performansın da arttığını söyleyebilirim.'

Henüz Yorum Yapılmamış