18 Şubat 2011 Cuma

Perasovic: Oyuncularım Kazanacaklarına İnanmamış Gibiydi

Real Madrid karşısında bir ara 22 sayı farkla geriye düşerek kaybeden ve bu sezon Sinan Erdem'de oynadığı Euroleague maçlarında ilk kez sahadan mağlup ayrılan Efes Pilsen'de koç Velimir Perasovic'in maç sonu görüşleri şu şekilde:

'Maç öncesinde tasarladığımız taktikleri sahaya yansıtamadık. Özellikle hücumda çok etkisiz kaldık. Ancak maçın en önemli anlarında da bu sezonki en kötü oyunumuzu çıkardık. 3.periyodun maçı oyunun gidişatı için oldukça önemliydi, 11 sayılık avantajlarını iyi kullandılar. İstatistiklere de baktığımızda Real Madrid bize üstünlük sağladı. Kaybettiğimiz için üzgünüz ama bu maçı bir an önce unutup hızlı şekilde Montepaschi Siena maçına hazırlanmamız gerekiyor. Çünkü grubun ikincisini bu maç belirleyecek.'

''Sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Igor Rakocevic'in yokluğunu bu maçta hissettiniz mi'?' şeklindeki soruyu Perasovic, 'Rakocevic olduğunda daha kolay sayılar bulabiliyoruz. Ancak, 'bu maçı Rakocivic yoktu o nedenle kaybettik' diyemem. Sanki bu maçı kazanacaklarına oyuncularım inanmamış gibiydi' şeklinde yanıtladı.

8 Yorum Yapılmış:

erhan dedi ki...

yani karalamak istemiyorum ama; sayın perasovic acaba maçı çevirmek için ne coaching yaptın ki; oyunculara atıyosun topu!! geldiğin günden beri bir efes coach una yakışmayacak şekilde kenarda saçma sapan hareketler...saçma sapan yenilgiler.. bence hakkını doldurduğuna inanıyorum. Yaptığın transferlerde en az senin kadar yakışmıyor bir avrupa devi efese!! 40 gün bile vermiyorum .. efes ligdede patlamadan umarım müdahale ederler.. şansına fener dağıldı nerdeyse...

Eralp Onat dedi ki...

Asıl koç inanmamış bu maçı kazanacağına birde yenilgiyi oyunculara bağlıyor.Tamam oyuncularında etkisi var ama en az onlar kadar Perasovic'inde etkisi vardır

orbayy dedi ki...

galiba sene başında macvan ile radu arasında seçim yapılmıştı ve radu alınmıştı..gerçekten çok yazık

Emre dedi ki...

Sanki senden de koç olmaz gibi arkadaş !

Luke dedi ki...

Acaba bugün "oyuncularım" diyerek nitelediği, hakkı yenmiş basketbolculardan hangisi Efes Pilsen ile yollarını ayırdıktan sonra bir daha Perasoviç'in yüzüne bakacak ki? Onları inançsızlıkla suçlayan coachlarının, oyunun hiçbir alanına müdahale edemediğini, onları motive edemediğini ve hatta dinlemediğini görmüyor mu bu insanlar? Efes Pilsen tarihinin en kötü coachuna, David Blatt'e verilen şanstan daha fazlasının verilmesi, bu takımın neden bu hallerde olduğunu güzel bir biçimde özetlemiyor mu zaten?

numberonebasket dedi ki...

EFES artık takımı yenilemeli,gençleştirmeli enes kanter veya furkan aldemir alınmalı şafak edge alınmalı yabancılardan leon radoseviç veya rtyaslı genç uzun valancionus dan biri alınmalı 4 numaraya savanoviç forvete teletoviç veya cibonalı bogdanoviç alınlaı oyun kurucu oloarak teodosiç veya goran dragiç alınmalı 2 numarada k.langford d.gordon alınmalı takım geniş tutulmalı..

Sarıkaya dedi ki...

@ Luke : Yanlışlık olmasın, Peras babamın oğlu değil ama "Efes Pilsen tarihinin en kötü coachuna, David Blatt'e verilen şanstan daha fazlasının verilmesi," lafını biraz açar mısın?.. Hatırladığım kadarıyla David Blatt'ın görevine top 16'da grup sonuncusu olduktan sonra son verilmişti.

Yusuf dedi ki...

sayın perasovic oyuncularını maça sen inandıracaksın...