11 Şubat 2011 Cuma

Sakota: Daha İyi Basketbol Oynamak İstiyoruz

Aliağa Petkim'i geçerek yarı finale yükselen Medical Park Trabzonspor'da oynanan basketboldan memnun olmayan koç Dragan Sakota da tıpkı Oktay Mahmuti gibi şehrin rakımına dikkat çekiyor. 'Kupalar sürprizleri de beraberinde getirir.' diyen koçun yarı final öncesi görüşleri şöyle:

'Burada oynadığımız basketbol birçok kişiyi tatmin etmemiş olmayabilir. Ancak dün oynanan maçların geneli bu şekildeydi. Onun öncesinde şunu söylemem gerekir ki, son dört takım arasına kaldığımız için mutluyum. Aliağa Petkim maçında oynadığımız basketbolla alakalı, burada bazı farklılıkların olduğunu söyleyebilirim. Şehrin rakımı 1.200 metrede ve biz de bununla ilgili sorun yaşadık. Oynayan takımların basketbolundaki enerjisiz oyunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Sonuç olarak biz son dört takım arasına kaldığımız için mutluyuz. Şimdi kazandığımız maçlarla iyi oyun oynamasak da bir başarı yakaladık. Daha iyi basketbol oynayacağımızı düşünüyorum.

Her zaman büyük takımlar arasında oynanan maçlarda farklılıklar olabiliyor. Her ne kadar iki takım arasında fark olsa da kupa her zaman sürprizleri de beraberinde getirir. Turnuva oynamak biraz daha farklı bir durum. O nedenle şansımız olduğunu düşünüyorum.'

Henüz Yorum Yapılmamış