12 Şubat 2011 Cumartesi

Spahija: 30 Dakika Mükemmel Oynadık

Son periyota tam 21 sayı önde girmesine karşın finali bitime 45 saniye kala Ukic'in birebirden bulduğu basketle garantileyen F.Bahçe Ülker'de 'ilk 30 dakika mükemmel oynadık' diyen koç Neven Spahija'nın maç sonu görüşleri:

'Takımımı bugün sergilemiş olduğu basketboldan dolayı tebrik ediyorum. Karşılaşmanın ilk 30 dakikası çok iyi bir basketbol oynadık ama son 10 dakika, bizim açımızdan gerçekten çok kötü geçti. Bunda tabii ki Galatasaray’ın bu bölümde yapmış olduğu savunmanın payı büyük. Maçın son dakikalarında tamamen oyun planımıza ters bir şekilde oynadık ama buna rağmen galip geldiğimiz için mutluyum. Önemli olan da maçı kazanarak finale yükselmekti. Ayrıca buraya kadar bizi desteklemeye gelen tüm taraftarlarımıza da teşekkür ederim.'

Maçı sayı atamadan tamamlamasına karşın 8 ribaund - 3 asist - 5 top çalma ve 1 blokluk performansıyla galibiyete önemli bir katkı yapan Kaya Peker:

'Karşılaşmanın büyük bir bölümünü kontrol ettiğimizi söyleyebilirim fakat son çeyrekte tempomuz düşünce Galatasaray Cafe Crown da farkı eritti fakat buna rağmen maçı kazandık. Tabii ki bu maçtan galibiyetle ayrılmak, tek başına bir şey ifade etmiyor. Artık önemli olan Beşiktaş Cola Turka ile oynayacağımız final karşılaşmasını kazanmak. Bu maçı da kazanıp buradan kupayla ayrılmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.'

1 Yorum Var:

Bilge dedi ki...

Büyüksün koç Türkiye liginin bayat "savunma değil faul yapayım, oynayamıyorum zırt pırt maçı durdurtup oynatmayayım" numaralarıyla dalga geçip hepimize basketbol dersi verdin!