14 Şubat 2011 Pazartesi

Spahija: Kupayı Kazanmış Olmamıza Sevinemiyoruz

F.Bahçe Ülker koçu Neven Spahija, sezonun ilk kupasını kazandıkları Beşiktaş Cola Turka maçından sonra yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

'Rakibimizi tebrik ediyorum. İki takımın da göstermiş olduğu mücadele maçı seyretmesi keyifli bir hale getirdi. Maçın başında çok fazla üç sayılık atış kaçırdık fakat bunun daha kötüsü serbest atış çizgisindeki yüzdemizdi. Fenerbahçe Ülker gibi bir takım için bu kabul edilebilir bir şey değildi fakat ikinci yarıda Emir Preldzic’in ekstra bulduğu sayılarla yıldızlaşması yardımımıza yetişti. Bu sefer de Mirsad Türkcan’ın sakatlanmasıyla moralimiz bozuldu. Maçın sonunda Spor Toto Türkiye Kupası’nı kazanmış olmamıza gerçekten sevinemiyoruz. Maçtan sonra soyunma odasına girerek kendisini ziyaret ettim ve gerçekten hiç iyi görünmüyordu. Mirsad hakkında sağlıklı bilgiler alabilmek için tüm kontrollerin tamamlanmasını bekleyeceğiz. Kesin olarak, Pazartesi veya Salı günü sezonu tamamen kapatmış olup olmayacağını anlayabileceğiz. Fakat şu anda sezonun kalan bölümünde ne yapacağımız hakkında birşey söylemek istemiyorum. Çünkü Mirsad’ın sağlığı bizim için her şeyden önemli.

Bu arada Türkiye Basketbol Federasyonu'nu da kutluyorum. Spor Toto Türkiye Kupası 8’li finalleri gerçekten çok güzel geçti. Bu organizasyonu bu kadar güzel bir şekilde düzenleyen Türkiye Basketbol Federasyonu’nu kutlarım. Bundan önceki kupa organizasyonlarının nasıl geçtiğini bilmiyorum ama diğer ülkelerde de çalışıp orada da kupalar kazandım, gerçekten onlara kıyasla çok iyi bir turnuvaydı.'

1 Yorum Var:

lazfatih61 dedi ki...

Neven Spahija bu lig avrupanın en iyi 4 liginden biri, zaten güzel bir organizasyon olmasıı gerekiyordu