3 Şubat 2011 Perşembe

Spahija: Zor Maç Olacağını Biliyorduk

Dün akşam Zalgiris'i iyi oynamasa da geçmeyi başaran ve bu anlamda takımdaki değişimi daha net görmemizi sağlayan F.Bahçe Ülker'de koç Neven Spahija'nın hasta ve sakat oyuncuların çokluğuna vurgu yaptığı maç sonu açıklaması şu şekilde:

'Maç öncesinde sakatlıklar ve hastalıklar nedeniyle ciddi problemlerimiz vardı. Bu konular hakkında konuşmayı istemiyorum ama Kaya Peker hasta, Tarence Kinsey ve Ömer Onan da sakattı. Onan, son birkaç gün hiç antrenman yapmadan maçta forma giydi. Bu maçın zorlu geçeceğini biliyorduk. Tüm oyuncularım, maç boyunca kazanmak için mücadele ettiler. Yapabileceğimiz her şeyi yaptık. Serbest atış çizgisinde %41’lik bir oran yakaladık. Boyalı alanda, bu hafta Valencia maçına oranla daha iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Eğer serbest atışlarda daha yüksek bir yüzde tuttursaydık çok daha kolay kazanabilirdik. Top 16’da üçüncü maçımızı da kazanmış olmak, ilerisi için çok önemli bir avantaj.'

2 Yorum Yapılmış:

Abdulkadir dedi ki...

Tercümanın acelesi vardı herhalde. Neredeyse tüm cümleleri yarım yamalak çevirdi. Litvanyadaki maç bence buradakinden daha kolay olacaktır. Çünkü son ümitlerini dün tükettiler.

lazfatih61 dedi ki...

litvanyadaki maçta kaunasın bir iddiası olmayacağı için rahat bir galibiyet alcak fener...artı o zamana kadar kinset vidmar da iyileşecektir..