8 Şubat 2011 Salı

Tamika Catchings G.Saray'da

Avrupa derbisinde arka arkaya aldığı iki mağlubiyetin ardından tüm dikkatini sene başından bu yana planlandığı gibi lige çeviren G.Saray'da uzun süredir dillendirilen Tamika Catchings transferi nihayet resmiyet kazandı. Geçen yıl da G.Saray formasıyla mücadele eden Tamika Catchings, ligin geri kalan bölümünde sarı kırmızılı formayı terletecek. Savunmadaki sorunları ve oyunun her iki alanındaki konsantrasyon eksikliğini ortadan kaldırmak adına şu anda yapılabilecek en iyi hamle Catchings. Takımın eksikliğini çektiği lider oyuncu karakterine sahip oluşu, geçen yıldan ortamı tanıyor olması gibi de önemli avantajlara sahip İstanbul'a gelirken. Elbette tüm kötü tabloyu tek başına bir anda olumlu çevirebilecek kadar sihirli ellere de sahip değil ama eğer işler yoluna girecekse bunda en büyük katkıyı o verecektir. Bu oyunu takip eden, oynayan, yorumlayan herkes için parkede olduğu kadar parke dışında da en önemli rol modellerden biridir ayrıca kendisi. Bunu da vurgulamak lazım.

Hafta sonu Abdi İpekçi'de oynanacak G.Saray Medical Park - F.Bahçe maçında sahada yer alacak Tamika. Ligde liderliği elde etmek ve final serisinde avantajı elinde tutmak için iki takım açısından da oldukça kritik bir karşılaşma olacak. Bu maçın Türkiye Kupası'nın off gününe denk getirilmesi de ayrıca güzel oldu. Cumartesi günü tüm dikkatler Abdi İpekçi'de olacak. Parkede yer alacak yıldızlara eklenen Tamika ile birlikte çok daha keyifli bir maç olacaktır.

4 Yorum Yapılmış:

Selami dedi ki...

kendi kendine antreman yapıyordur mutlaka,ama WNBA sezonu biteli 4 ay oldu, bu kadar zaman takım ile antreman ve maç yapmamış olması sebebiyle bu maça çok büyük etki yapmaz,asıl play-off larda iş yapar,yine de büyük kazanç,bir de Cem Akdağ hamlesini yaparlarsa tam olur.

bonzo dedi ki...

tamika'nın neden avrupada basket-tbol oynamadığını bilen var mı? Tercih mi edilmedi şu ana kadar yoksa kendisi mi istemedi? İstemediyse şimdi neden oynamaya geldi? Özellikle piyasa yapacağı euroleague platformundan yoksun kaldıktan sonra..

sinan dedi ki...

@bonzo
Gs kendisi ile sezon başında anlaşmak istedi çokta ısrar etti. Ancak kendisi ailesi ile birlikte dinlenmeyi tercih etti. 2 yarı ise GS'ye 4 ay öncesinden zaten söz vermişti.
Bu transferde önemli olan Tamika'nın gerçekten WNBA da oynadığı gibi oynayacaksa yaraarlı olur ancak burayı geçiş dönemi hazırlık dönemi olarak görürse geçen yıldan farkı olmaz. Zira geçen yıl Takima GS ye çokta birşey vermemişti.
Bakalım bu yıl Augustus,Fowles-Tamika üçlüsüyle GS neler yapacak. Çünkü bu üçlü öyle sıradan bir üçlü değil oynayabilirse birlikte GS eski günlerine dönebilir.

Sinan Doğan dedi ki...

Ceyhun hoca varken hiçbirşeye sevinemiyorum...