14 Şubat 2011 Pazartesi

Tamika ile Seimone'i Karıştıran Hürriyet Gazetesi

Cumartesi günü oynanan derbiye genişçe yer ayıran ve Amerika'da Oyuncular Birliği Başkanlığı görevini üstlenen Tamika'nın derbi sonrasında hemen ülkesine dönmesini önemle vurgulayan Hürriyet gazetesinin yaptığı tarifsiz hata: Seimone Augustus ile Tamika Catchings'i karıştırdılar. Tamika fotoğrafta arka planda kalmayı tercih ettiği için olsa gerek. İlgi derbiden derbiye olunca bilgi de bu kadar oluyor haliyle. Bu kadar güzel oynamış, galibiyeti getirmiş; e o zaman öndeki o'dur abi. Yaz Catchings.. (Resmin büyük hali için tık!)

25 Yorum Yapılmış:

Sarıkaya dedi ki...

Bab-ı Telli'nin sözde amiral gemisinde nasıl oluyo' bu işler? Ahmet Ercanlar neci oluyo' bur'da?:-(( Yarım sayfalık resmin altını dolduran taşeron mu? Peki kontrol montrol editör meditör hak getire mi?:-((

Aras dedi ki...

Derbi oynanmış, lider değişmiş, dünyanın en iyi oyuncuları sahada falan filan... Bunları bırakıp, Tamika'nın durumunu maçın önüne taşımaya çalışırken kendi kalene gol.

Çok güzel olmuş :)

Selami dedi ki...

Mehmet Aslan'ın Hürrüyet'i ne hale getirdiğinin resmidir,annem pazar sabahı resmi gördü,'' Aptallara bak,oyuncuları karıştırmışlar'' dedi,62 yaşında kadın olayın farkında bunlar farkında değil,Spor değik Skor medyası ne de olsa.

Sarıkaya dedi ki...

Mehmet Aslan kim?:-((

sinan dedi ki...

Tamika karıştırılacak oyuncu mu ? :)
Bu arada ne galibiyetti ama değil mi?

Selami dedi ki...

@ sarıkaya

Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü

pinarfiliz dedi ki...

@sinan

ee bayan basketbolunu hiç bilmesen karıştırırsın oyuncuları haliyle.hurriyetten de beklenilecek bir hataydı yanlız :)

Bilge dedi ki...

Malum kişiler garibana emri vermişler koş haber yap diye ortaya bu çıkmış.
Allah'tan yıllardır bir Birsel'i Nevriye'yi falan manşet yapamadılar, yapamazlar da..
Çilen yeni başlıyor Hürriyet, Avrupa Kupası'nı görünce bakalım ne yapacaksın o gün spor sayfası yapmazsın artık!

Furkan Zengin dedi ki...

öncelikle haberi yapan arkadaşın fotoğraf ile alakası yok, fotoğrafı ve sayfa düzenini ayarlayan insanlar başka. O arkadaş haberi yazıp yolluyor sadece.

Chemedya dedi ki...

@Bilge o gariban benim. Herkese selamlar. Bu haberi yazan benim. Yazar yollarım haberi gerisini bilmem. Ertesi gün gazetede görürüm. Ancak üzüldüğüm nokta bizim en küük bir hata gördüğümüzde özel mesajla uyardığımız ve gerçekten çok sevdiğimiz bu sitenin bu şekilde dalga geçer gibi bir şey yapması. O zaman biz de buranın hatasını kollayıp her hatasında rencide edelim. Doğrusu buysa böyle olsun. Ancak bu hatayı yapan arkadaşlarım da bilmedikleri için değil tamamen dalgınları nedeniyle bu hatayı yapmışlardır. Çünkü onlar da bu siteyi yapanlar gibi insan ve zaman zaman dalgınlıklar, yanlışlıklar yapabiliyorlar.
Beni sorarsanız bayan basketbola ilgim öyle maçtan maça değildir yazıda bahsedildiği gibi. Fenerbahçe küme düşme potasındayken de Caferağa'ya gider maç izlerdim. Çok fazla uzatmayacağım. Sadece hoş olmamış. Kırıcı olmuş. Bundan sonrası için size başarılar dilerim.

Batuhan dedi ki...

Bu sezon kaçıncı maç, haberler 2'er satırla geçti, ilk büyük haberi bu saatte yapınca işler sarpa sarmış.

quovadis dedi ki...

Bugünde Fenerbahçe Ülker - Beşiktaş C.T Kupa Finali'nin haberinde ;
Maçın yıldızı 30'u ilk yarıda olmak üzere 35 sayı atan Emir Preldzic oldu yazmışlar , hemde büyük puntoyla. Emir 30 sayıyı ilk yarıda değil ikinci yarıda attı , ikisinin arasında dağlar kadar fark var !!

dejavu dedi ki...

@Chemedya;

Selamlar hocam..Yazıda birebir senin üzerinden dalga geçmek ya da 'heheh bak ya A.Ercanlar nasıl hata yapmış abi' gibi bir fikriyat olsaydı emin ol ucundan kıyısından bir köşesinde adın geçerdi. İçeriği yazanın ismi haberde bulunurken benim yazdığım postta bulunmaması tesadüf mü sence? İçerik haricinde müdahilin bulunmadığını ve hatanın da görselden kaynaklandığını görüyoruz hepimiz. Dolayısıyla birebir 'Ahmet Ercanlar' üzerinden yazılmış birşey değil bu. Fakat yapılan görsel hatası da çok ciddi bir hatadır. İzninle ona da yer verelim burada. İki isim de bu oyunda alelade oyuncular değildir üstelik. Karışmış olması kabul edilemez yani.

Kim yaptıysa hatayı 'bilgi&ilgi' ikilemi de kendisine aittir, ayrıca açıklamama gerek var mı bilemiyorum. Ve tekrar vurguluyorum ki, eğer birebir sizin üzerinizden yazıyı yazmak isteseydim başlık başta olmak üzere olayı o yönde devam ettirirdim. Meramımı anlatabilmişimdir umarım.

Kolay gelsin,

Çağlar..

FernandoLive dedi ki...

dün basketbol panoramada murat özyerin isim vermeden söylediği gazete demek ki hürriyetmiş zaten hürriyete gs nin taraftar kuruluşlarının nasıl baktığı ortada fazla söze gerek yoq...

Semih Ural dedi ki...

@ chemedya

Hatırlatıyım. Maçı Tamika değil Galatasaray Medical Park kazandı. Gazetenizin Galatasaraya bakış açısını ve davranışlarını bilmesek hadi neyse de..

Neyse..

Siz Fenerbahçe haberleri yapmaya devam edin bence..

Bilge dedi ki...

@chemedya,
yazımda yapacağım eleştirilerin haberi yapan kişiye yönelik olmadığını belirtmek için "gariban" ifadesini kullandım. Ben Fener'in Barca galibiyetini okumak üzere Hürriyet İnternet sitesine girdiğimde manşette "Iverson twitter'da tıklanma rekoru kırdı" haberini görünce bu siteye üye oldum. Yani eleştirilerim sen ve diğer emekçilere değil, zorlu görevinde başarılar dilerim.

Sarıkaya dedi ki...

@ Selami : İyi, Hürriyet gazetesi Spor müdürünü tanıyorsan söylersin ; bizim eve giren tek gazete Hürriyet'tir ama spor sayfalarını okumam!:-(( Bu maçla ilgili haber başlığı da o kadar itici gelmişti ki, gerisini okumamıştım bile!:-((

Osman Metin dedi ki...

Tamika'nın durumu nedir? Birkaç günlüğüne mi gitti yoksa takımdan mı ayrıldı?

basketçi dedi ki...

servis haber yapmaktan gazeteciliği de unutmuşlar...

Selami dedi ki...

@ sarıkaya

olur söylerim,kendisi kankamdır.

sinan dedi ki...

maç takım olarak kazanılır.

Sinan Doğan dedi ki...

Bu ülkede spor Futboldur. Hal böyle olunca futboldan arda kalan ufak zamanlarda hazırlanan basketbol haberlerinde oluşabilecek bu tür hatalara şaşırmamak lazımdır...

FCN Blog dedi ki...

@ Osman Metin

Tamika bir kaç günlüğüne gitti. Şubat ayının son haftasında İstanbul'a gelecek.

---

Haberde işin garip kısmı bir üstteki fotoğrafta Seimone Augustus ile başkanın fotoğrafı var ve formanın arkasında AUGUSTUS yazıyor. İnsan bir kontrol eder. Oyuncuyu tanımıyorsan bile saçlarına falan bakarsın.

Birde Ahmet Ercanlar'ın gelip burada "Bizde bundan sonra sizi rezil ederiz." tarzında tehditvari bir mesajı var. Hürriyet gazetesinde salsabasket haberini paylaşıp bakın yanlış yaptınız mı diyeceksiniz ne diyeceksiniz çok merak ettim :)

sinan dedi ki...

A.Ercanlar iletisinde diyorki
"ben her zaman caferağa'ya maç izlemeye giden birisiyim yıllar önce FB küme düşmemeye oynarken bile yine gider izlerdim"
Evet anlaşılan sadece FB maçlarını izliyormuşsunuz diğer takımlardan hiç haberiniz yokmuş. Neyse biraz daha tanımış oldunuz GS bayan takımını.

thunderbird dedi ki...

Haberdeki saçma bir detayı büyütmeye çalışıyım diye yüzüne gözüne bulaştırmışsın tebrikler. Sonra da amatör bir blogla Türkiye'nin en büyük gazetesinin benzer hatalar yapabileceğini savunmuşsın.

Hata yaptım diyorsun peki nerede özür? Gazetede özür yazısı çıktı mı? İşini iyi yapamamak bir yana özür bile dileyemiyorsun. Buraya gelip evet hatamız olmuş özür dilerim diyeceğine ahkam kesiyorsun.