6 Şubat 2011 Pazar

Tarihin En Keyifsiz Smaç Yarışmasında Kazanan Tyler Smith

Daha önce açıklanan listede yer alan Vincent Grier, Lawrence Roberts ve Barbour'un yer almadığı Smaç Yarışması'na Antalya BŞB'den James Christopher katılarak İlkan Karaman - Tyler Smith ve Altan Erol üçlüsüne dördüncü oldu. Daha önce ACB'de bu organizasyona katılan Barbour'un bugün de keyifli bir çalışmayla salonu havaya sokabileceğini düşünen biri olarak başlangıçta ufak bir parça hayalkırıklığına uğrasam da yarışma başlangıcıyla bu hayalkırıklığı katlanarak artmaya başladı. Evet, James White bu yarışmayı Türkiye sınırlarında apayrı bir noktaya taşıdı ama bu kadar da zevksiz, tatsız tutsuz bir yarışma olmamalı bu.

İlkan Karaman'dan farklı bir beklenti içerisindeydim bugün. O da biraz heyecanlandı açıkçası ve istediklerini yapamadı. Tyler Smith, sakatlığına rağmen katıldığı organizasyonda klasik smaçlarla 96 puan toplayarak 93 puan elde eden Christopher'ı geçti ve birinciliği elde etti. Fakat organizasyonun günün en kötüsü olduğunu tekrar hatırlatayım. Keşke biraz daha özenli davransa herkes. Hem seçenler, hem seçilenler. Böylece herkes çok daha keyifli bir on beş dakikaya sahip olabilirdi. Yapılmış olmak için yapılan smaç şampiyonu Tyler Smith oldu, tarihe not düşelim biz yine de.

1 Yorum Var:

N.Hakan dedi ki...

Adam t-shirt ile vurdu smaçları bi' de, idmandan halliceydi. James White'dan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı, o konuda yapacak bir şey yok ama gerçekten de laf olsun diye yapılmış bu yarışma.