1 Şubat 2011 Salı

Tofaş'ta Selim Saygın İle Yollar Ayrıldı

Sezon başında Tofaş kadrosuna katılan ve ligde yalnızca 5 maçta ortalama 2 dakika süre şansı bularak yalnızca 1 sayı kaydedebilen Selim Saygın ile yollar ayrıldı Bursa ekibinde. Türkiye'ye dönmeden önce mücadele ettiği Kazakistan Ligi'ne geri dönme kararı aldı oyuncu ve Kazakistan D-1 Ligi takımlarından BK Astana Tıgers ile anlaştı.

5 Yorum Yapılmış:

Tatü dedi ki...

Yazık günah mahalbasicten cok daha iyi bence o geldi diye kadroya bile giremiyordu. Ne garip ülkeyiz elin oyuncularını tecrübelendir kendi oyuncuna üvey evlat muamelesi yap

Fanatik Basket dedi ki...

@tatü
selim saygın mı bizim çocuğumuz :)

selim saygın'ın gerçek adı vsevolod fadeikin. arkadaşları "seva" diye çağırır. aslen kazakistanlıdır, kazakistan'a dönme sebebi de bu.

yani mahalbasic'ten daha türk bir adam değil, bizim çocuğumuz falan da değil. kendimizi kandırmayalım..

Emre dedi ki...

Selim'den ancak iyi bir 2. lig oyuncusu olur.

Tatü dedi ki...

Sevgili Fanatik basket Ersan İlyasovada özbek ama bizim için oynuyormu?? Bizim için oynuyorsa bizimdir diye düşünüyorum

Fanatik Basket dedi ki...

@Tatü
düşüncene saygı duyarım ama ben öyle düşünmüyorum. tüm devşirmelere "bizim çocuğumuz" muamelesi yapamayız.

onay alabilirse emir preldzic de bizim milli takımımızda oynayacak. hatta istersek dudley ya da michael wright'ı da milli takımda oynatabiliriz. bizim için oynuyor olması bizim çocuğumuz olduğu anlamna gelmez bence.

bu topraklarda doğup büyümüş çocuklar şans bulamadığı için üzülürüm ama devşirilerek buraya getirilen ama türk oyunculardan iyi olmadığı için oynayamayan adamın geri gönderilmesine üzülmem..