17 Şubat 2011 Perşembe

Türkiye Doping Kontrol Merkezi'nden Açıklama

Dünkü gelişmelerin ardından Türkiye Doping Kontrol Merkezi'nden konuyla alakalı ilk açıklama geldi. 'WADA teknik dokümanı ile modafinil metaboliti bulunan pozitif numune sonuçları arasında bir uyumsuzluk saptanmıştır' denilen açıklamanın tam metni şu şekilde:

'Diana Taurasi’ye ait Basketbol Federasyonu’ndan gelen savunma dosyası dikkate alınarak yapılan ileri incelemeler sonucunda WADA teknik dokümanı ile modafinil metaboliti bulunan pozitif numune sonuçları arasında bir uyumsuzluk saptanmıştır. Türkiye Doping Kontrol Merkezi’nin amacı, dopingle mücadeleye katkıda bulunmak kadar aynı zamanda sporcu haklarını da korumaktır. Bu sebeple Diana Taurasi’ye ait analiz sertifikasını geri çekmenin yanında aynı durumun söz konusu olduğu başka 3 sporcuya ait analiz sertifikası da geri çekilmiştir.

Merkezimiz gereken sorumluluğu yüklenerek negatif olarak hazırlanan yeni analiz sertifikalarını basketbol ve futbol federasyonlarına göndermiştir. Konu ile ilgili olarak WADA ile temaslar devam etmektedir.'

8 Yorum Yapılmış:

ozz dedi ki...

terbiyesizler, sporcunun haklarını da koruyorlarmış.
Bilmezler mi densizler birine bir pislik atarsın adam aklansa bile bilgi kirliliği ve geri kafalılıktan bir ömür boyu o itham durur.
Ve bir dünya starının kaderi, fenerbahçenin kaderi ile oynayıp, sadece bir kişiyi değil bir taraftar topluluğunu madur etmişken nasıl olurda hala böyle pişkin pişkin konuşabilirler.

Adsız dedi ki...

Suç varsa ceza da olacak , Sn. Atasü ! Şerefinle istifa et !

Bilge dedi ki...

Bu kurum yetkililerine şu an üzerinde çalışması gereken konular:
temiz çamaşır,
sabun,
bağlama (içerde vakit geçmez)

Cakivu dedi ki...

Konu ile ilgili olarak WADA ile temaslar devam etmektedir.

WADA derken, o antipatik mor yaratıklarla temas etmiyorlardır umarım...

lazfatih61 dedi ki...

skandal skandal

sinan dedi ki...

Daha geniş kamsamlı açıklama yapılmalı.

Eralp Onat dedi ki...

'Rezalet'

Burak dedi ki...

biri serefinle istifa et demis!!! serefi olsa,doping testinde sahtekarlik yapmazdi

herseyigecelim,fenerbahce dusmani olmasinida gecelim,VICDAN olmasi lazim insana once,namuslu birine fahise damgasi yapistirmaktan farki yok bunun,3 ay sonra da pardon yanilmisiz de !!!

bren HAPIS CEZASI ISTIYORUM,gorevden alinma yetmez,ayiptir,gunahtir,utanma olur biraz insanda

japonya da olss INTIHAR SEBEBI bu !!! ama gurur kelimesi yok ki lugatlarinda (: