14 Şubat 2011 Pazartesi

Ve Beklenen Oldu, Mirsad Sezonu Kapadı

Dünkü şanssız ve iç burkan sakatlık sonrasında durumunun ciddi olduğu her halinden anlaşılan Mirsad'ın, çekilen MR sonucunda sol diz ön çaprraz bağlarında kopma ve menisküsünde yırtık tespit edilmiş. Sol dizi komple Kayseri'de bıraktı desek, hiç de yanlış olmaz tecrübeli uzun için. Vidmar gibi onu da sezon sonuna kadar tribünde görebileceğiz ancak.

F.Bahçe Ülker top tüfek Final-4'a yürürken, Euroleague arenasında tarihinin en şaşalı günlerini yaşarken, öldürücü bir darbe daha yedi. Vidmar'ın yerini şöyle böyle de olsa kompanse etme başarısı göstermişlerdi ancak Mirsad'ın yeri nasıl dolar, pek kestiremiyorum. Bir transfer olur mu? Olabilir. Salı günü mesai bitimine kadar transfer hakkı var sarı lacivertlilerin. Sadece Euroleague'de oynatılabilecek şekilde yeni bir oyuncu katabilirler kadroya. Tabii ligde ne olur, orasını da ancak seyredip de görebileceğiz.

16 Yorum Yapılmış:

Selami dedi ki...

@ salsa

bahsettiğin yabancı oyuncu için geçerli sanırım,yerli oyuncu alma hakları halen mevcut diye biliyorum,yanılıyor muyum? Bu arada Vidmar'ın en azından play-off'lara kadar dönme ihtimali yok mu?

bonzo dedi ki...

Ergin Ataman'a bakış açımı biraz olsun değiştiren bir sakatlık oldu bu. Oh Oh diye bağıran vicdanı karalara canhıraş uyarıları, el kol hareketleriyle susturmaya çalışması çok hoş ve basketbol sprounun etiğine yakışan bir davranıştı. Tebrikler..

panyalibasket dedi ki...

Vidmar tamamen sezonu kapattı ama ben de bir oyuncu hakkımız var biliyorum lig için.

Batuhan dedi ki...

Kupa alınmasaydı da Mirsad sakatlanmasaydı.Geçmiş olsun Mirsad...

Kaan dedi ki...

Kompanse etmek nedir, yapmayın Allah aşkına. Ne gereği var şimdi böyle bir kelimenin orada? Yazdıklarınızı takip ediyorum ama böyle enteresan ve özenti kelimeler kullanmanız hiç hoş değil.

sinan dedi ki...

@kaan
duyarlılığınız için teşekkürler.

Gurhan Ul dedi ki...

Şu şartlarda,tecrübesiyle bi Garbajosa olabilir mesela bilmem ne dersiniz.

Bilge dedi ki...

Fenerbahçe bu kadar büyük hedeflere yürürken böyle dramalar oluşması kaçınılmaz. Çok üzücü gerçekten ama bu tip olaylara dayanan şampiyon oluyor. Artık her maç ayrı bir drama olacak. Mesela bu maç muhtemelen May için basketbol kariyerini belirleyen maç olacak. İyi oynarsa Avrupa'da iş bulması garanti gibi olur gelecekte..Kötü oynarsa da iyi bir takıma gitmesi çok zorlaşır. Bekleyip göreceğiz artık her maç kader çarkıfeleği dönecek, kompanse edecek diferansları:)(Bu arada benim hoşuma gitti kompanse lafı onun yerine bir kelime yok, "doldurma", "telafi" falan uymuyor duruma)

Yusuf dedi ki...

bence transfer yapmazlar artık.
bu kadar sakatlık da yok artık dedirtiyor doğrusu.
acaba çok mu yükleniliyor idmanlarda filan??öyleyse de başarı geliyor gerçi.
mirsadın yeri dolmaz;onun sayı ortalamalarını yakalıyacak birini bulabiliriz belki ama o kritik yerlerde nasıl ateşliyordu takımı;böyle bir adam bulmak zor işte.

pinarfiliz dedi ki...

bence fener bu sakatlıkla final-four şansı kaybetti .kimi alırsan al mirsad gibi oynayamaz bence.

basketsever dedi ki...

@pınarfiliz
Fenerbahçe kesin son dörde kalır. Sakatlıklar olmasaydı Eurolig şampiyonu olurdu. Şimdi şampiyonluk zora girdi ama final-4 garanti cepte.

kanamaraj dedi ki...

Ben Fenerbahçeliyim ama daha önce f4 oynamamış bir takımın şampiyon olması imkansıza yakın. Fenerbahçe f4'e kalırsa başarı, finale çıkarsa büyük başarı olur ama şampiyon olamaz. Fenerbahçe değil, f4'e ilk kez kalan bir takımın şampiyon olması çok zor.

lazfatih61 dedi ki...

avrupa için çok iyi bir uzun alınmalıydıı ama tofastakii oyuncuyu gerii aldılar yanlış yaptılar, vidmar ne zaman gelcek bilgisi olan var mıı

aslika dedi ki...

trabzon maçında gelecek

sinan dedi ki...

Vidmar sezonu kapadı

matadorxx dedi ki...

geçenlerde kaan kural vidmarın beklenenden daha önce döneceğini söyledi. büyük ihtimalle sezonun son maçlarında takımda olacak. ayrıca mirsadın yerine bence en uygun oyuncu olarak garbajosa olur galiba realden ayrılacak keşke bir süpriz yapıp kadroya katabilsek??