2 Şubat 2011 Çarşamba

Yıldızoğlu: Maçın Kritik Anlarında Kötüydük

Serinin ilk maçınde deplasmanda aldığı mağlubiyetle Abdi İpekçi'deki maçı 'tamam mı devam mı' kıvamına getiren G.Saray'da koç Ceyhun Yıldızoğlu'nun, her iki devrenin ilk 5'er dakikasındaki kötü başlangıca dikkat çektiği maç sonu açıklaması şu şekilde:

'Bizim için maçın iki tane kritik anı var. Maçın başı ve 3. periyodun başıydı. İkisine de çok kötü başladık. Birinci periyodun 5. dakikasından sonra oyuna dönmeyi başardık. Devreyi başa baş hale getirdik, ama ikinci yarının başında karşımızda daha kararlı bir Fenerbahçe bulduk. Burada onlara cevap veremedik. Fenerbahçe gibi tecrübeli ve buralarda nasıl oynaması gerektiğini bilen bir takıma bu tip hataları yapmamamız gerekiyor. Sonuçta bugün sadece 1. maçı kaybettik. 2 gün sonra oynayacağımız 2. maça daha iyi hazırlanıp buradaki hataları yapmadan skoru eşitlemeye çalışacağız. 2 gün sonra daha iyi bir maç seyrettireceğiz.'

Dünkü maç yazısında da altını çizmeye çalışmıştım bu durumun. Her iki devrenin başındaki toplam 11 dakikanın skoru 23-2 F.Bahçe lehine oluştu. Bu tarz bir karşılaşmada bu serinin altında kalkabilmek mümkün değil G.Saray açısından. İlk maçta istediklerini yapamayan, dersine de pek iyi çalışmamış gözüken koç Ceyhun Yıldızoğlu için Abdi İpekçi'deki maçı almak aynı zamanda özgüven kazanmak anlamına gelecek. Şu anda en büyük ihtiyaçları da bu zaten.

1 Yorum Var:

basketçi dedi ki...

üstad sen efsanesin ve benim idolümsün, umarım gs yöneticileri senin değerini bilip, uzun yıllar arkanda dururlar