24 Şubat 2011 Perşembe

Yücel Platin: İşimiz Zor Ama Pes Etmeyeceğiz

Beko Basketbol Ligi takımlarından Oyak Renault'un antrenörü Yücel Platin, 26 Şubat Cumartesi günü sahalarında Fenerbahçe Ülker ile yapacakları maçta daha farklı bir anlayışla mücadele edeceklerini söyledi.

Platin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ligde kümede kalma mücadelesi verdiklerini, işlerinin oldukça zor olduğunu ancak yılmadan, umutlarını yitirmeden son maça kadar mücadele edeceklerini belirtti.

Ligde kalan 12 maçta hedef maçların tamamını kazanıp, bir ya da iki ekstra galibiyet almaları gerektiğini ifade eden Platin, her maçı ayrı ayrı değerlendirip neticeye gitmeye çalışacaklarını bildirdi.

Platin, bu sezon mücadele anlamında çok sorun yaşamadıklarını, Banvit maçı hariç kaybettikleri diğer karşılaşmalarda yaşadıkları şanssızlıkların skora önemli etki ettiğini anlatarak, ''Biz geçen sezonlarda hep arkadan gelip maçı kazanıyorduk. Bu sezon biraz farklı. Önde götürdüğümüz birçok maçı son bölümde kaybettik'' dedi.

Fenerbahçe Ülker'in ligin en güçlü takımlarından biri olduğunu vurgulayan Platin, ''Çok zor bir maç olacak. Ama galibiyet şansımız yüzde olarak az gibi görünse de gerekli mücadeleyi sergileyeceğiz. Fenerbahçe Ülker karşısında daha farklı bir anlayışla mücadele edeceğiz. Farklı bir oyuncu rotasyonu deneyeceğiz. Sert savunma yapacağız'' diye konuştu. (Kaynak: NTVSpor)

3 Yorum Yapılmış:

Emre dedi ki...

Yücel Hocam sen Bornova'ya 2 maç ver, Mersin'e evinde kaybet sonra da FBÜ'yü yeneceğim de ???

Umarım değişik rotasyondan kastın Nedim'in hiç sahaya çıkmadığı bir rotasyondur :)

OR 7 galibiyete ulaşırsa ligde kalır ama hiç zannetmiyorum.

lazfatih61 dedi ki...

reno maalesef düştüü kadro teknik ekip ve seyirci acısından bu ligin altında bir kulup

gokseldogann dedi ki...

Yücel hocam konuşmak güzel de fenerbahçeyi nedim dal ile yenersin belki :)))

Sezon başından beri 7-8 adam yolladın hala takım kuramadın unutma ligte laf ile kalınmıyor!

Alacağın başka adam kaldımı?

Bazı oyunculara haksızlık ediyorsun!