16 Şubat 2011 Çarşamba

Zalgiris: 85 - F.Bahçe Ülker: 84 (Fauller, Üçlükler.. Can Yaktılar)

Mirsad ve Ukic'in yokluğunda 10 kişilik kadrosuyla Kaunas parkelerindeydi F.Bahçe Ülker. Maç içinde sakatlanıp oyuna devam edemeyen Tomas'ı ve süre almayan Maxim'i de saymaz isek 8 kişilik bir rotasyon. Sıkıcı bir maç, kötü oyun, tesadüfi pozisyonlarla giden gelen saçma bir maç. Herşeye rağmen Emir ve Ömer'in ekstra sayılarıyla maçı koparma noktasına getirdi F.Bahçe Ülker ama faul çizgisine gelme sayılarındaki çılgın uçurum (39-11) ve uzatma dakikalarında gelen sallama son saniye üçlükleri, maçı bizden alıp Zalgiris'e götürdü. Ukic'in yokluğunda büyük umutlar bağlanan ama bugün sefilleri oynayan Jasikevicius ve 3. çeyreğin sonunda amatörce beş faul olan Lavrinovic, memleket topraklarında coşar diye uman beni sağlam bir ters köşeye yatırdılar. Top-16'daki ilk yenilginin bu sıkıcı maç olması insanı üzüyor. Mide bulandırıcı oyunun diğer mide bulandırıcı detayları da sakat dizine darbe alan Kaya ve sakatlanıp maça devam edemeyen Tomas. İnşallah onların durumu ciddi değildir. Kadro derin dedik eyvallah ama bunca musibete hiçbir derinlik dayanmaz be baba.

Kaya daha 30 saniyede Watson'a 2. faulünü aldırınca keyifli başladı maç. Ama çok da büyük keyifle devam etmedi. Ofansta yapılan basit hataların üstünü rakibine hücum ribaundu vermeyerek örten F.Bahçe Ülker, Marjanovic girdikten sonra bu kalesini de kaybetti. O girerken 11-10 Zalgiris üstünlüğünde idi skor, çeyrek sonuna kadar tek bir basket atamadı sarı lacivertliler. Gerçi Zalgiris de basket bulamadı ama faul çizgisine F.Bahçe Ülker'den daha çok giderek farkı küçük de olsa açtılar. Lavrinovic ve Oğuz daha ilk çeyrekte ikilediler. (İlk çeyrek skoru: 15-11 Zalgiris)

Maçın ilk 10 dakikasına sadece 11 sayı sığdırabilen temsilcimize, Emir ve Kinsey ikilisi can verdiler ikinci çeyreğin başında. Emir 5, Kinsey de 6 sayı ile daha 3,5 dakika olmadan skor tabelasında 22 yazdırdılar. İlk çeyrekte çok hata yapan Jasikevicius'un basketiyle maçta ilk kez 4 farkı yakalayan F.Bahçe Ülker, ilk çeyreğin ikinci yarısında olduğu gibi ikinci çeyrekte de stop etti, hücumda tıkandı. Zalgiris 8-0'lık seri yakalayıp, 4 sayılık skor avantajını kendi cebine koyuverdi. Sean May Ipad kullanma konusundaki becerisini takımın ofansif gücüne katkı sağlamada gösteremedi, tehdit edemedi. Son bölümde silkindiller, Lavrinovic, Ömer ve Oğuz'un (nihayet orta mesafe) sayılarıyla devreyi önde kapattı F.Bahçeli oyuncular. Lavrinovic'in devre bitmeden üçlemesi kötüydü. (Devre skoru: 30-31 F.Bahçe Ülker)

İkinci yarıya ilk yarıda kullanamadıkları Watson üzerinden bulduğu sayılarla girdi Zalgiris. Devamında zaten hali hazırda kötü giden bir maçın en kötü performansını sergiledi F.Bahçe Ülker. Ancak 44-40 geride iken Emir Preldzic'in üst üste iki şık asisti ve üçlüğü ile bir anda 7-0'lık seri ile öne fırladı sarı lacivertliler. Lavrinovic bir pozisyonu daha bitirecekken, beceremedi, yetmedi faul yaptı, yetmedi bir de teknik faul aldı, 5 faulle kenara geldi, yakalandık (Üçüncü çeyrek skoru: 49-49)

Son çeyreğe Ömer ve Emir ile sanki öldürücü darbeyi vurma niyetiyle çıkmıştı temsilcimiz. İki kez 5, iki kez de 6 sayılık farkları yakaladık ama bitime 2 dakika kala 1 dakikaya sıkışan 7-0'lık Zalgiris serisi belimizi büktü. May'in görenleri bile inandırmayan basket-faulü maçı kazandıracak derken, Kalnietis'ten cevap geldi. Son topta biz Oğuz'dan May'e geçme ihtimali olmayan pası geçirmeye çalıştık, Zalgiris ise Jankunas ile salladı, ikisi de olmadı, maç uzadı. (Normal süre skoru: 69-69).

Maç boyunca sadece 4 isabetli üçlük bulabilen Zalgiris, zaten bu nedenle kötü oynayan temsilcimize karşı net bir üstünlük kuramamıştı. Gel gelelim o Zalgiris, uzatmalarda Pocius, Collins ve Klimavicius ile tam 3 son saniye üçlüğü buldu. Pocius'un üçlük+faul'üne ve Klimavicius'un buz gibi havada soğuk hava üfleyen klimadan berbat sallama üçlüğüne diyecek söz yok. Maçı bir kez daha uzatma şansını yakaladık yine de. O ana kadar neleri neleri sokan, ne pasları nerelerden geçiren Emir, futbol tabiriyle altıpastan bomboş şutu kaçırınca o umutlar da söndü gitti. (Maç Skoru: 85-84 Zalgiris).

İki sıkıntılı iç saha maçını kayıpsız geçen F.Bahçe Ülker, dar kadrosuyla çıkamadı Kaunas'tan. Kupa yorgunluğu etken midir bunda? E mutlaka. Vidmar'ı kaybettikten sonraki ilk maçında Cholet'e kaybeden sarı lacivertliler, Mirsad'ı kaybettikten sonraki ilk maçta da Zalgiris'e kaybetti. Haftaya Olympiakos maçı çok ama çok kritik noktaya geldi. Kazanmasak da yetebilirdi grup liderliğine ama artık galibiyet şart! Ha gerçi grup liderliği mi daha değerli olacak yoksa grup ikinciliği mi, o da belli değil. Çapraz grupta işler yarın netleşebilir.

Zalgiris Kaunas (85): Marcus Brown 6 (1 ribaund- 1 asist), Aleksandar Capin (2 ribaund), Martynas Pocius 13 (4 ribaund- 2 asist), Mantas Kalnietis 7 (5 ribaund -4 asist), Tomas Delininkaitis 13 (3 ribaund – 2 asist), Tadas Klimavicius 9 (4 ribaund – 1 asist), Paulius Jankunas 5 (7 ribaund- 2 asist), Mindaugas Kuzminskas 2 (1 ribaund), Bojan Marjanovic 5 (1 ribaund), Travis Watson 4 (5 ribaund), DeJuan Collins 9 (2 asist), Trent Plaisted 12 (4 ribaund – 1 asist)

F.Bahçe Ülker (84): Ömer Onan 23 (2 ribaund – 1 asist), Darjus Lavrinovic 8 (4 ribaund), Sarunas Jasikevicius 2 (2 ribaund- 3 asist), Kaya Peker 4 (3 ribaund), Oğuz Savaş 10 (6 ribaund- 1 asist), Tarance Kinsey 8 (4 ribaund), Marko Tomas 3 (1 ribaund – 2 asist), Sean May 7 (4 ribaund- 1 asist), Emir Preldzic 19 (6 ribaund- 6 asist)

40 Yorum Yapılmış:

murat ozen dedi ki...

Eğer haftaya kaybedersek gruptan çıkamayız. Çok kötü oldu.

Yarın Olimpiakos kazanırsa ve haftaya da bizi yenerse 4g yapacaklar. Biz 3g de kalacağız. Eğer Valencia Kaunas'ı yenerse 2g olmuş olacak ve herşey son maça kalacak ki işimiz çok ama çok zor olacak.

Yarın Valencia kazanırsa. Yine biz haftaya kaybedersek: Olimpiakos 3g, Valencia 3g, Fenerbahce 3g olacak. Yine işimiz çok ama çok çok zor..

Çok yazık...

Ulkerspor dedi ki...

Sene başında zannedersem Lietuvos maçında Preldziç sahaya girdikten kısa bir süre sonra ilk şut denemesi başarısız oldu diye Spahija çocuğu neredeyse dövecekti. Durarak şut atmaktan başka hiçbir arayışı olmayan köylüsü Tomas'a çok fazla ihtimas geçti. Takımın kazandığı bütün maçlarda Emir'in çok büyük katkısı oldu. Emir çok çok büyük bir yıldız olma yolunda.

Lavrinoviç evlere şenlik, sene başından beri iyi oynadığını göremedik Eurolig'de.

Spahija çok az oyuncuyla oynuyor, sene başı ve ortasındaki yabancı uzun oyuncu tercihleri çok yanlış. Belli başlı oyunculara çok fazla yük biniyor ve akabinde de sakatlıklar geliyor.

Büyük usta Mirsad'da yok, artık lig şampiyonluğu da tehlikeye girdi.

Bu arada büyük usta, efsane basketbolcu Mirsad'a acil şifalar diliyorum.


Ülkersporlu

Serdar dedi ki...

Çok büyük bir avantaj tepildi. Tomas kenarda neden oturdu? Ömer dışında doğru düzgün şut atan yok. Faul yüzdeleri çok düşük! Sonuçta 5 kişi sahadaydı. Hele son 2 dakika eziyuet gibiydi...

Gündüz Feneri dedi ki...

ne olursa olsun, daha sezon başında ilk-8 için banko aday gösterdiğim, final-4 için ise ciddi aday gördüğüm fenerbahçe artık havlu atacak bir noktaya geldi. bu kadar şanssızlık, herhalde euroleague tarihinde hiçbir takımın başına gelmemiştir. bu kadar dar bir kadro, transfer yapamama, taraftarı ümit sonkol'a bile umut bağlayacak kadar çaresizleştiren koşullar fenerbahçe'nin belini çok fena büktü.

üstüne bir de engin yok diye yabancı hakkı feda edilerek alınan saras'ın kötü performansı tuz-biber oldu.

vidmar ve mirsad, yerleri oyuncu olarak doldurulabilecek ama yürek olarak asla doldurulamayacak oyuncular. bir tek kaya orada sert uzun olarak kaldı ve tek başına işte bu kadar yetiyor. lavrinovic son 5 yıldaki en kötü oyununu oynuyor genel olarak ve oğuz da size'ının umut verdiği kadar sert bir oyuncu olamadı hiçbir zaman. sean may'e zaten değinmiyorum, ilk günden beri ne kadar skandal bir karar olduğunu hep söyledim. örs ve spahija'nın sezon boyunca yaptığı bu tek büyük hata, belki de final-4'dan edecek fener'i..

sonumuz hayrolsun demekten başka çare yok. şu zalgiris'e (öyle ya da böyle) boyun eğen takım bence olympiakos'u çok zor yener (yani yenemez). valencia deplasmanında da avrupa'nın en sert takımına karşı işi çok zor.

mucize kontenjanını yunanistan'da kullandık zannetmiştik ama daha bitmemiş. bir mucizeye daha ihtiyaç var.

basketçi dedi ki...

ah mirsad ahhhhhhhhh

bahadır dedi ki...

litvanyalılar büyük kıyak geçti zalgiris'e.lavrinovic 13 dakikada 5 faul,jasikevicius hiç bir şey oynamadı.Ama Fenerbahçe'yi de kutlarım,bu kadar eksikle litvanya deplasmanında maçı buraya kadar getirdiler.

Ulkerspor dedi ki...

İlave

..Sene başında zannedersem Lietuvos maçında Preldziç sahaya girdikten kısa bir süre sonra ilk şut denemesi başarısız oldu diye Spahija çocuğu neredeyse dövecekti... Emir maça bir daha hiç dahil olmadı. Daha birçok maçta çok çok az oynama fırsatı verildi Emir'e.

Sphija hem yüksek tempoda oynamak istiyor hemde belli başlı oyunculara yük bindirerek az oyuncuyla oynuyor. Tomas nerelerdeydi pek göremedim. Lavrinoviç, Tomas ve May çok hatalı transferler.

Ülkersporlu

murat ozen dedi ki...

Sinir olmamak elde değil. Göz göre göre çıkamayabiliriz bu gruptan.

Kalan 2 maçtan birini mutlaka kazanmamız gerekiyor. Ben Valencia'nın deplasmanda Zalgris'i yeneceğini düşünüyorum.

Yazık.. Maç elimizden kaçtı gitti.. Olmayınca olmuyor diyeceğim ama herşeye rağmen kazanabilirdik...

2 hafta önce şöyle demişim:

http://salsabasket.blogspot.com/2011/02/fbahce-ulker-80-zalgiris-72-kotu.html#comment-1574475635591993733

Bilmiyorum ben mi çok karamsarım...

jbck dedi ki...

@ülkerspor

Tomas kasığından sakatlandı ilk yarının sonunda, ayrıca Barcelona, Oly ve daha birçok önemli maçın en iyi oyuncusuna hatalı transfer demen de komik. Emir kendine gelmeye başlayınca Hoca da oynatmaya başladı, hocayı gereksiz yere suçlama. O mu gitti Engin'in aşil tendonunu kopardı, Mirsad'la Vidmar'ın bağlarını kopardı, Ukic'e grip bulaştırdı? Canları sağolsun, bu takım şanssız bir takım tek söyleyeceğim bu.

lazfatih61 dedi ki...

ukiç bu takımın yıldızıdırr, feberbahçeyi hücümda tanıyamadımm ne kafar ciddiyetsiz bir basketbol, mey savunmada iyi ama ilerde çok kotu, kaya peker gereksiz faullerle kendini dışarı attırdı, içerden neredeysee hiç sayı bulamadı fenerbahçee,fener için kritik sınavdı, fener grup 1.cisi olmak için deplasmanda valencia yı yenmek zorundaa ..

lazfatih61 dedi ki...

arkadaslar ümitsiz olmayalımm fenerbahçe iki maçıdaa kazanabilirr, hiç olmassa istanbuldakii 15 bin kişiylee olypiakos u yener, rahat olunn arkadaslarr fener çeyrek finalde

Özcan Yüksel dedi ki...

Oğuz savaş ne işe yarar arkadaş o fizikle o boyla ne yapar ???

Eralp Onat dedi ki...

Pota altından doğru düzgün sayı üretemedik.Oguz çok kaçırdı keza Kayada öyle.May'in ve Kaya'nın savunmaları üst düzeydi.Skor yükünü Ömer ve Emir üstlendi.Jasi ve Lavrinoviç yetersizdi.Kinsey'in savunması dirençli ama hücumda yetersizdi.
Bundan sonraki maçlarında Fenerbahçe'ye başarılar diliyorum.

insua dedi ki...

Pocius'un üçlük + faul ünde (Ömer'in faul yaptığı) ayağı çok net çizgide

1 sayı fark eder bu hata, Fenerbahçe Ülker maçı 1 sayı ile kaybetti.

visit dedi ki...

http://forum.antu.com/upload/r045948/634335016963315000.jpg

3 sayı basket artı faul ile verilen kararın pozisyonu ayak ne kadar içeri girmiş belli oluyor. adi yunanlılar heryerdeler

Batuhan dedi ki...

Dün basketbol tanrıları yine Fenerbahçe Ülker'in karşısına dikildi, bu kadar eksiğe rağmen son topa kadar direndiler ama olmadı kaybettiler.Vidmar, Engin'i geçtik, hafta içi Mirsad, kadroya baktım Ukiç yok, maç içinde Tomas kayıp.Bu kadar aksiliğin başka açıklaması yok, basketbol tanrıları istemedi.Birde oyun içinde turnikeler kaçıyor, Zalgiris'li kaldırıp savuruyor potalı 3 sayı basket faul, top 24 saniye süresi dolarken elde patlayacak seyirci uyandırıyor son salise ve basket, FB cephesinde boş şutlar kaçıyor, yakın mesafede Oğuz bir türlü pozisyonları bitiremiyor.Hakem komplo teorisyenlerinin uzmanlığına ihtiyaç var, en kritik maça atanan hakem Yunan, acaba Olympiacos'un herhangi bir maçını bu grupta Türk hakem yönetecek mi?Neyse komplo teorilerini bırakalım, bugüne kadar yaşattıkları heyecan ve keyif için teşekkür edelim Fenerbahçe Ülker'e.Önümüzdeki hafta Sinan Erdem'de ellerim kızarıp sesim kısılana kadar destek vereceğim bu şansız adamların büyük yürüyüşüne...

serpil dedi ki...

en büyük rakibimiz yunan ama ne hikmetse baş hakemde yunan.. böyle adi yönetim olmaz olsun.. her dokunmaya faul çaldılar.. ve oğuz senin kadar iğrenç bir uzun görmedim.. ne hücumda varsın ne savunmada.. may bile senden daha iyi savunma yaptı yazıklar olsun.. keşke semih gideceğine sen gitseydin nba ye..

Adsız dedi ki...

Ukic yok , galibiyet yok ! Sanal bir iddiası bulunan Zalgiris'in oyuncularındaki iştahı bizim Ömer haricindeki oyuncularımızda da görebilmek isterdim...

Herkesin salladığı May'in Oğuz'dan daha kötü oyuncu olmadığını gördük. Keşke Spahija bu tosuna kötü günler için biraz şans verip takıma daha önce adapte etseydi ?

Bugün Olympiakos kazanırsa ve biz de haftaya Oympiakos'u yenersek kaybımız olmayacak. Zaten dün Zalgiris'i yenseydik , bu rehavetle Olympiakos'tan en az 15 fark yerdik...

orkun dedi ki...

@insua;

Ben de tam aynı şeyi yazıp "başka gören var mı?" diye soracaktım, herifin ayağının ucu çizgideydi, hiç olmazsa zarar 4'ten 3'e inerdi.

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Durum çok da kötü deil sonuçta önümüzde 2 maç var ve 1 tanesini kazanmak yeticek.Umarım bir sürprizle karşılaşmayız.

Riber dedi ki...

hakemlerin atamasında zaten sorun vardı. Grupta en büyük rakibimiz Yunan baş hakem yunan. rakip koçun da yunan olduğunu söylemiyorum bile!
fakat hakemlere rağmen maçı bitirilebilecek yerler geldi.
Özellikle Kaya'nın da oyun dışı kalmasından sonra PnR savunmasında çok zorlanırken daha önce de denediğimiz ve başarılı olduğumuz alan savunması denenemez miydi?
ayrıca maç topunda, tüm maçı kötü oynamasına rağmen Saras sahaya sürülse ve top Oğuz'un elinde Ayrıca Emir maç sonu 4 numaraya çekilip 4 kısalı oynanarak PnR ler durdurulabilir miydi? Spahjia nın da burda şanssızlıklar, sakatlıklar ve kötü hakemler kadar katkısı var diyebilir miyiz?

ozz dedi ki...

oğuz bir gün gıpte ile bakacağımız bir uzun olacaksın belki ama biz onu göremeyeceğiz, pota altında o cüsse ile sorması ayıp ne yapıyorsun ?

ukiç yokken takım sürekli tutukluk yapan silah gibi, ama şanssızlık takımın peşini bırakmıyor.

Eurolig istikrar işidir, bu sene daha bitmedi ama şu ana kadar yaşattıkları için bile oyuncuları ve teknik heyeti tebrik ediyorum, ve salonu hınca hınç dolduran taraftarları...

orbayy dedi ki...

uzun zamandır bu kadar aciz bir potaaltı görmemiştim

Bilge dedi ki...

İş çok zorlaştı, Ukiç ve Tomas'sız bu takım akmıyor. Jasikevicius da döküldü dün akşam. Hakemler de faul olayının suyunu çıkardı. En dikkatle izlediğim oyuncu May oldu. Belli ki şampiyonluğa götürebilecek çapta bir adam değil, ama kaliteli bir oyuncu. Savunma'da ve hücumda çok iyi yer tutuyor. Sanki oynadıkça açılacak gibi. Keşke daha iyi biri alınsaydı ama elde bu varsa ligde falan biraz oynatıp açılmasını sağlamak tek çare. Ukiç ve Tomas iyileşirse Olympiakos'u yenebiliriz, zaten başka şans da yok gibi.

arif dedi ki...

Açıkçası May'i oldukça beğendim hucumda iyiydi eski maçlarında ama son oynadığı mirsadsız oli deplasmanında ve burda savunmada da oldukça iyi olduğunu gösterdi sanırım oynadıkça açılacak zaten spahija ve aydın örs bir adamı beğenmişse saygı duyup beklemek lazım ama biz hemen sonuç istiyorsuz bende dahil ve acımasızca eleştriyiroz.


@Riber Maalesef Saras çok kötüydü Emir mecburiyetten 1 oynadı Tomas'da sakatlanınca herşeyi yapmak zorunda kaldı bu çocuk mutlaka milli takıma kazandırılmalı.

sinan dedi ki...

FBÜ nün oynadığı takımlar çok düşük yüzdeyle oyandıkları için Fb bu konuda oldukça şanslıyıd. Anvak rakip bügün iyi şut attı ve sonuç ortada. Ancak Ukiç'in oynayamamsı FBÜlker açısından okdukça kötü oldu Ukiç'e çok iyi bakmalı Fbülker.

lazfatih61 dedi ki...

son pozisyonda emir neden turniye attı dışarıya verse belki maç gene uzayacaktı, orda hata yaptı bana kalırsa

numberonebasket dedi ki...

Avrupa da başarılı olmak için çok geneiş bir takım kurmak gerekiyormuş evet yabancı sayınızda artış mutlaka olmalı çünkü yerli kaliteli oyuncu yok.
Bu sayı 8 yabancı olmalıdır 3 tanesini tbl de kolay maçlar ve kupa maşlarında oynatmalısınız
En iyi türk oyuncularınızı avrupa maçları için dinledirmelisiniz örneğin ÖMER ONAN VE MİRSAD
Peki kupa maçında mirsad ve ömeri oynatmasayı şu an fbülker zalgiris maçını alırdı.mirsadın önemi bu maçta ortaya çıktı.
Bnece bunun suçlusu teknik heyetttir.bence fbülker yerli olarak gençlerine bu maçta yer vermeliydi .örneğin berkay ve erbil gibi,rashid mahalbasiç tofaşa gönderilmeyip sadce bu tip maçlara hazırlanmalıydı.
Fbülkerin bundan sonraki işi zor olimpiyakos ve valcia maçlarında da yenilecek ve elenecek peki sorumlusu kim olacak?

Emre dedi ki...

@sinan

Çok şanslı takımız bizle oynayan takımlar hep düşük yüzdeyle oynuyor :) Basketboldan anlayan insanlar bu duruma "iyi savunma yapmak" derler. Öğren diye söylüyorum.

Mustafa Demir dedi ki...

Kennermansever arkadaşların hakemlere yüklenmeleri beni hiç te şaşırtmadı. Kayseri'de Lavrinoviç'e,Kaya'ya çalınmayıp Cevher'e, Hüseyin'e çalınanan fauller burada iki tarafa da çalınınca neler olduğunu gördük.F.Ülker bu ligin en iyi kadrosuna sahiptir ama Türkiye'de federasyon ve hakemler tarafından kollandığı da aşikardır.

serpil dedi ki...

MUSTAFA DEMİR ÇOK KOMİKSİN. BU MAÇTA YAPILMAYAN KALMADI CENTİLMENLİK DIŞI FAUL NİYE ÇALINDI BEN ANLAYAMADIM ŞAHSEN.. GERÇİ KENDİ EVİMİZDE DE DEPLASMANDA GİBİYİZ.. YÖNETİM BİŞEYLER YAPMALI ARTIK..

FernandoLive dedi ki...

fıbadan alınıp ozel bir lig kurulması boyle yerlerde farkediliyor gruptaki en buyuk rakibinin olan olynin ulkesinden yunanistandan diger rakibinin macına bashakem veriliyor boyle rezalet olamaz...

Mustafa Demir dedi ki...

Serpil Hanım sizler de en az benim kadar komiksizniz ki bunu "YÖNETİM BİŞEYLER YAPMALI ARTIK.." söyleminizden anlıyoruz. Türkiye'de yöneticilerinizin neler yaptığını biliyorsunuz da konuşuyorsunuz heralde .

ozgur sahin dedi ki...

birileri iverson geldi bu sene şampiyonuz diye ortaya atılıyorsa, bu birileri oyuncularına para ödemedikleri için geçen yıl sorunlar yaşıyorsa, bu birileri 2-3 tane futbolda yıldız getirdik şampiyonuz edalarına giriyorsa, taraftarda buna katılıyorsa elbette kenerman diye ağlar durursunuz. Ama maçtaki temiz bloklara çalınan faulleri, ve her iki tarafada verilen hataların hepsini görmez bir noktaya takılır kalırsınız. Sonrada sizin yöneticileriniz işini bilir dersiniz. Sanki herkes sütten çıkmış ak kaşık gelip burada futbol edebiyatı yapıp basketbola bulaşırsınız.

aksel dedi ki...

@Mustafa Demir

rakip antrenör yunan

grupta çekiştiğimiz takım oly yunan

atanan baş hakem yunan

itirazlarımızda haksızmıyız demek istiyorsun?

ayrıca bizim yöneticilere laf atarken sizinkilere bir bakın demezler mi adama?

maçtan önce hakemlere atıp tutmak ne demektir yahu.hadi onu geçtim atamaya karışıp biz şu hakemi istemiyoruz ne demektir?

sinan dedi ki...

@emre
emre atılan boş üçlüklerin girmemesinin iyi savunma ile ne ilgisi var çok iyi biliyorsan anlatta öğrenelim.
daha önce demiştim fbülker'e karşı iyi üçlük atan takım maçı alacaktır. nitekim öylede oldu.

Mustafa Demir dedi ki...

Özgür Şahin galiba çocuksun ama yine de herşeyden önce ağzından çıkanı kulağın duysun ağlayan birini göremiyorum ben.Kendi seviyeni ilk cümlelerinde Beşiktaş'ın getirdiği yıldızlara laf sokmaya çalışıp sonra da beni futbol edebiyatı yapmakla suçlayarak gösteriyorsun.Ben dün ki maçı izlemedim F.Ülker haksızlığı uğramış olabilir fakat Türkiye'de de F.Ülker'in rakipleri sürekli doğranıyor. Beşiktaşlı yönetici saçmalamışsa bu beni bağlamaz kendi gözümle gördüğüme inanırım. Kayseri'deydim ve Kennerman'ın hangi düdükleri çalıp hangilerini çalmadığını çok iyi gördüm. Son olarak şunu söyleyeceğim spora pislik bulaştıran herkes beter olsun !!!

solo dedi ki...

@ mustafa demir

öncelikle F.Ülker değil Fenerbahçe Ülker, Beşiktaş yazarken B.Cola Turka yazmıyorsunuz.Zaten bu blogda daha önce olduğu gibi böyle hitaplar içeren yorumun silinmesi gerekirdi. Gerisi zaten anlamak istediğinizi anlıyorsunuz, onun için ne desek boş.

ozgur sahin dedi ki...

@ mustafa demir

çocuk mu evet çocuğum çünkü fenerbahçenin eurolig konusunun altına kenarman diye yorum yapıp kendime pay çıkartıyorum. Gir konuya de ki fenerbahçe kötüydü zalgiris iyiydi vs vs. ama bu maçla ilgili olsun. sonra sağa sola sataşayım pirim yapayım ismim bu maçın altına her yorum yapan tarafından alıntılansın, sonra birilerine de extra takılayım keyif alayım. Ben fenerbahçeliyim, GS, BJK veya diğer takımların başka yaptıkları maçlarla ilgili açılan konuların altına en fazla o açılan konu ile ilgili yorum yapar geçerim. Temcit pilavı gibi kendi doğru bildiğimi alakalı alakasız her konunun altına girmiyorum...

Batuhan dedi ki...

@mustafa demir
kenerman severlikle fenerbahçe ülker ilişkisi kurmuşsun.bu maçta yunan hakem var; çıkıp oynamıyoruz mu diyecekti fbü.eksiklerine, tercih hatalarına, yorgunluğa, dar rotasyona rağmen son topa kadar direnmiş, kaybetmiş.fbü'nün tüm yatırımlarını, kazandıklarını ve kaybetttiklerini bu kadar hakemlerle ilintilendirmek hakemler tarafından korunuyora getirmek, basketbolun keyfinden çok renk fanatizmini işaret ediyor.hep söylüyorum, basketbolun şampiyonunu iyiki playoff belirliyor.