4 Mart 2011 Cuma

Valencia: 82 - F.Bahçe Ülker: 68 (Avrupa'da Yolun Sonu)

Geçen hafta Olympiakos karşısında alınan berbat yenilginin ardından sezonun en kritik maçında iki sayılık avantajı cebine koyarak Pesic'in takımını yenmek mottosuyla Valencia'daydı F.Bahçe Ülker. Korakor başlayan maçta 2.periyodun ikinci diliminde oyun aklını yitiren sarı lacivertlilere cezayı anında kesti İspanyollar. Maçın geri kalan kısmı buradaki farkı eritmek için kovalamaca şeklinde geçti. Sonlarda Emir'in bireysel performansıyla dönüş ateşi yakılsa da Sinan Erdem'de Emir'den arka arkaya yediği 2 blokun acısını unutmayan Rafa Martinez, peşpeşe yolladığı iki üçlükle kapıyı kapattı.

Geçen sezonun iki finalistini deplasmanda mağlup ettikten sonra Top-16'da Avrupa'ya veda etmek can sıkıcı her koşulda. Yaşanan sakatlıklar, talihsizlikler, formsuzluklar, belki teknik hatalar, koç tercihleri, taraftarın parkeye etkisi diye uzuyor liste. Bu son yasak sonrası siteye erişebilen, yazılanları okuyabilen ve yorum bırakma şansını elde edenlerin sayısı hayli azaldı. Yeterince tadsızız zaten. Üstüne bir de buralara dalmayalım, kısa bitirelim bu seferlik.

Power Electronics Valencia (82): Omar Cook 6 (3 ribaund- 11 asist), James Augustine 8 (5 ribaund), Jeremy Richardson 5 (4 ribaund), Serhiy Lishchuk 6 (8 ribaund), David Navarro 5 (1 ribaund), Rafa Martinez 8 (3 ribaund- 3 asist), Florent Pietrus (2 ribaund), Dusko Savanovic 14 (4 ribaund), Nando de Colo 15 (1 ribaund- 1 asist), Robertas Javtokas 15 (5 ribaund- 1 asist)

F.Bahçe Ülker (68):
Roko Ukic 13 (2 ribaund- 4 asist), Ömer Onan (1 asist), Darjus Lavrinovic 11 (6 ribaund), Sarunas Jasikevicius 4, Kaya Peker (3 ribaund- 2 asist), Oğuz Savaş 11 (2 ribaund- 1 asist), Tarence Kinsey (2 ribaund- 2 asist), Marko Tomas 5 (8 ribaund- 1 asist), Sean May 4 (2 ribaund- 1 asist), Emir Preldzic 20 (2 ribaund- 3 asist)

8 Yorum Yapılmış:

�ner dedi ki...

normal sonuç.. sen kendi evindeki olympiakos maçını hem de üçüncü periyot başında maçı koparmaya çok yaklaşmışken gereksiz oyuncu değişiklikleriyle rakibe ver.. sonra da ispanya cehenneminde galibiyet bekle.. romantizm.. valencia hiç fırsat tanımadı.. çok üstün bir oyunla rahat kazandı.. gereksiz oyuncu değişiklikleriyle plympiakos maçını rakibe hediye eden neven spahija o maçta son periyot neden savunma yapmadıklarını düşünedursun, kadro kalitesi fenerbahçenin çok altında olan valencia güle oynaya top-8'e çıktı..

orkun dedi ki...

Teşekkürler çocuklar. Spahija ve Aydın Örs'le gelecek seneden de umutluyuz, üzerine koyarak gideceğiz.

Özcan Yüksel dedi ki...

Ukic organizasyon olarak maçın stresini kaldıramadı tamam skor üretti ancak organizasyonda baskı karşısında bocaladı.

Alan savunmasını ya tutarsa diye değil de B planı olarak da yapmalıyız. Madem Final4 hedefleniyor silahların çoğalması lazım..

Her şeye rağmen teşekkürler Fenerbahçe harika bir sezon yaşattın bize

EmreKSK dedi ki...

dun gece evden bende gıremedım. mahkeme kararıyla kapalı yazıyordu. bu sabah ısyerınde gırebıldım. sorun nedır?

roland deschain of gilead dedi ki...

Hazır ortalık boşken kendimce yorumlayayım FBÜ'nün Avrupa sezonunu

Spahija savunmada savaşan hücumda da yetenekli ellerle sayıya giden bir takım yaratma gayretindeydi.

Sezon başında Vidmar2ın muhteşem oyununa Mirsad'ın artık standartlaşan savaşçı oyunu eklenince savunmada pota altı kısmı yola kondu. Dış savunmada Ömer ve Kinsey zaten isteneni veriyordu. Hücumda da Ukic'in beklentileri karşılamasının yanına pota altını da etkin kullanınca hepimizin final four inancına sebep veren bir FBÜ izledik.

Sezon içinde yukarıda isminden bahsettiğim herkez bir şekilde kayboldu. Vidmar ve Mirsad sakatlandı. Yerlerine gelen takviye kuvvetler Lavrinovic ve Sean May ne savunmada gerekli sertliği ortaya koyabildiler ne de hücumda takıma destek verebildiler. Ukic sakatlığından sonra bir türlü eskisi gibi dönemedi. Sakatlığında yerini doldurması gereken Jasikevicius ise yoklardaydı. Ömer'de sezon ilerledikçe, geçmiş yıllardan alışık olduğumuz "hücum yapmaz boş turnike atar" oyununa geri döndü. Onun ıraktığı dış şütör rolünü alması gereken Tomas ise hiç bir maçta istenen yüzdeyi yakalayamadı. Takımın bu son döneminde savunma ve hücumda standardını tutturan tek oyuncu Emir'di o da gençlik hevesiyle kritik dakikalarda hata yapmaya meyilli olunca Avrupa sezon sonu hüsran oldu bize.

omererisken dedi ki...

Birincisi hatam varsa düzeltin macın tv yorumcusu ilk defa mı ibrahim kutluay oldu. İhsan bayülken yorumluyordu her maç. İkincisi bu en kritik macı neden ntvspor verdi. ntv de cokta onemli bir yayın yoktu?

Utku61 dedi ki...

dns ayarlarınızı düzenleyin girebilirsiniz.

sinan dedi ki...

üçlük yüzdesi düşünce bu sonuç normal.