20 Ekim 2012 Cumartesi

Barış Ermiş İmzasıyla Kapanan Gece

Malum Sato olayı ile tadı kaçan F.Bahçe Ülker, kağıt üzerinde kendisine rakip olamayacak kalibrede olan ama benim şahsen her daim iyi bir basketbol ülkesi olarak önünde ceket iliklediğim Slovenya'nın en iyisi Union Olimpija deplasmanında, 10.000'e yakın etkin taraftar önünde kritik bir galibiyet kapıp gruptaki totosunu 2/2'ye getirdi. (75-81).

'Kritik' ibarem belki hoşunuza gitmemiş olabilir ama hemen açayım.. Bana göre maçın kritikliği ne Sato'dan ne de deplasman zorluğundan.. Tamamen Bo'dan kaynaklanıyor. Bitime 9 dakika kala maç ortadayken sahanın F.Bahçe Ülker adına en umut/keyif/zevk veren adamı Bo bileğini burktu ve kalan dakikaları kenardan suratındaki acı eşliğiyle takip etti.

F.Bahçe Ülker'in Bo'suz oynadığı ilk dakikalarda Bremer önderliğindeki performansı herkese 'Amanin Bo' nidalarını attırırken, Pianigiani'nin 'Haydi yürü sahaya' hareketi ile kendini sahada bulan Barış Ermiş'in performansı gecenin en keyifli detayı oldu kesinlikle. Barış süre aldığı bölümde 'oyun kuruculuk' adına çok önemli bir performans ortaya koymadı, hatta ilk iki hücumunda ağır saçmaladı, hem kenardan hem de kaptandan azar işitti ama sol taraftan yolladığı iki üçlük, çaldığı top ve takıma aldırdığı nefes inanılmaz bir değere sahipti. Galibiyeti getiren adam oldu. Zaten bu tip anlar değerlidir oyuncular için, batabilme ihtimalin olduğu kadar çıkabilme ihtimalin de vardır. Hatta o maçın kahramanı olabilme ihtimalin de.

Barış bugün ikincisini hatta hatta üçüncü ihtimali seçti.. Ne de iyi etti..

Bo'nun yokluğunda saçmalayan F.Bahçe Ülker hoş görünmedi göze kabul, hatta Union Olimpija biraz becerikli olsa ve o dönemdeki onlarca hücumdan boş dönmese Barış'ın ermişliği de bir şey ifade etmeyebilirdi . Amma velakin benim geçen hafta Khimki maçında bir ara kendini hissettiren süreç sonrasında da dediğim bir söz vardı, bugün maç sonunda da aynı sözü tekrarladım: Geçmiş sezonlardaki F.Bahçe Ülker olsa bugün burada bu maçı kaybederdi.

Ama kaybetmediler, 2/2 yaptılar.. Koç farkı, kadro kalitesi farkı..

Neye bağlarsanız bağlayın artık..

2 Yorum Yapılmış:

murat ozen dedi ki...

Sesimi duyan var mi?

Mutlaka vardir..

Hogeldiniz..

Batuhan Candan dedi ki...

Var var:)