20 Ekim 2012 Cumartesi

Trabzonspor Zor da Olsa Siftahı Yaptı

Geçen sezon veda ettiği Beko Basketbol Ligi'ne sene kaybetmeden dönmek isteyen ve bu isteğini karşılayabilecek kalitede de bir kadro kuran Trabzonspor, Federasyon Kupası ve lig maçlarında oynadığı 4 resmi maçı da kaybetmiş olmanın moral bozukluğu ile çıktığı Gelişim Koleji deplasmanında farkı bir ara 14 sayıya kadar çıkartmasına rağmen, son saniyelerde kıl payı kazanarak siftah yaptı (64-65).

Öyle ki geriden gelen ve rüzgarı arkasına alıp öne geçmeyi de başaran Gelişim Koleji'nde Sercan Ergin bitime 4 saniye kala 0/2 atmasa, ya da o girmeyen faul atışlarının sonunda tekrardan bir hücum şansı bulan İzmir ekibi oradan bir basket çıkarabilse Trabzonspor ligde 0/3, resmi maçlarda da 0/5 olacaktı. Ki geçen haftaki Selçuk Üniversitesi yenilgisi ile kaynamaya başlayan kazan, böyle bir sonuçta hepten fokur fokur olacaktı.

Biraz şans, biraz da son bölüm becerisi ile galibiyeti kopartan Trabzonspor, 2012-13 sezonundaki ilk resmi galibiyetini almış oldu. Şahsen Bursa'da çıplak gözle izlediğim, geçen haftaki maçını ise TV başından takip ettiğim Trabzonspor için 'şimdilik' çok da olumlu cümlelerim yok. Henüz iyi basketbol oynayamadıklarını, mevcut kadro kaliteleri düşünüldüğünde oynamaları gereken basketbol çizgisinin epey uzağında olduklarını, hücumda plansız ve bireyselliğe bel bağlamış, savunmada ise çok sağlıksız göründüklerini söylemek gerekiyor. Elbette her takım gibi onlar da zamana ihtiyaç duyuyor ama kadro kalitesi düşünüldüğünde oynanan basketbolun da yavaş yavaş yukarıya çıkması gerekiyor artık.

Bugün ne olursa olsun galip gelebilmek kritik bir detaydı Trabzonspor adına. Yenilginin kıyısından dönerek aldıkları bu galibiyet, onlara ne kadar uyarıcı etki yapacak? Önümüzdeki haftalarda göreceğiz.

Henüz Yorum Yapılmamış