15 Ocak 2013 Salı

Adını All-Star Koydum

Çok ilginç bir ülkeyiz. Bunu siyasetten spora, hayatın her alanında görebiliyoruz. Bu ilginçliğimizin sebeplerinden bir tanesi de önem verilmesi gereken tarihlere, olaylara, organizasyonlara gereken değeri vermeden çok da önemli olmayan şeyleri müthiş bir etkinlik gibi gösterme çabamız.


Bugün Beko All-Star organizasyonunun basın toplantısı düzenlendi, kadrolar açıklandı. Yerli kadrosuna baktığımızda İstanbul takımları haricinde Kenan Sipahi ve İzzet Türkyılmaz girdi. Kenan takımında iyi kötü bir şeyler yapıyor, yapmak için çabalıyor da bir yığın dört numara dururken neden İzzet? Sebebini şöyle açıklayayım hemen. TBF, Banvit'in başarısını bir oyuncuyla taçlandırmak istedi, tek sebep bu. İzzet'in oynadığı basketbol, geriye kalan 12 takımda mücadele eden isimler bunlar tamamen ikinci planda. Kariyerinin en kötü sezonlarından birini geçiren Ömer Onan kadroda yer alıyor. E hadi Mehmet Yağmur, Nedim Yücel gibi isimler saçma sebeplerden(oylamadaki İstanbul takımlarının taraftar etkinliği) dolayı yok kariyerinin en iyi sezonlarından birini geçiren Cenk Akyol nerede? Ligin sayı kralı Ali Karadeniz yok. 

"Oy atsınlar o zaman kardeşim" diyen için de şunu söyleyeyim yapacakları çok zor bir şey değil. NBA'in All-Star oylaması gibi bir etkinlikle ilk beşleri belirle, yedekleri koçlar ve medya mensupları belirlesin. Bunu becerebilmek bunu akıl edebilmek bu kadar mı zor? 

En mantıklısı bu organizasyonu hiç yapmamak olabilir aslında. Yıllardır yapılıyor, akıllarda James White dışında kalan muhteşem bir an var mı? Dünyanın en kötü All-Star etkinliğini yapıyor olabiliriz. Neyse Hadise çıkar, bir şarkı üstüne de kıvrak bir dans. Ertesi gün kimse eleştirmez, Hadise All-Star'ı coşturdu başlıkları atılır. Ne güzel organizasyon.

Not: O kadar salladım salladım haklarını da vereyim yaptıkları tek doğru konusunda. Bu yıl takımların koçları Ufuk Sarıca ve Orhun Ene olacak.

2 Yorum Yapılmış:

basketçi dedi ki...

amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok..
eskisi gibi asya-avrupa maçı yapsalar kafadan bir adım kazanacaklar

Yasin Özdemir dedi ki...

James White'ın efsane smaçlarının olduğu sene de iş cıvımıştı aslında.adam çok güzel smaç yaptığı için olmadı olmadı deyip tekrar tekrar aynı smacı tekrarlatmıştı jüri üyeleri sırıtarak.
En iyisi bu tarz bir organizasyonun bize uymadığını,kotardığımızı sandığımız şeyin aslında yapılması gereken şey olmadığını anlamamız lazım.Fakat bilet satışları iyiyken hiçbir güç bu çirkinliği durduramaz.