31 Ocak 2013 Perşembe

Basketbol Ateşinin Sardığı Bir Şehir : Bolu


Erkekler Bölgesel Basketbol Liginde 4. Grupta yer alan ve oynadığı 11 maçta 10 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile TB3L'ye çıkma başarısını gösteren Boluspor'la salsabasket ekibi olarak güzel bir sohbet gerçekleştirdik.

Basketbol Şube Başkanı Fatih Yamaner ve Baş Antrenör Atalay Gemen ile yaptığımız sohbette takımın hedeflerini, şehrin desteğini ve Bolu basketbolunun durumunu konuşma fırsatı bulduk. Boluspor bünyesinde 2.sezonunu geçiren basketbol şubesinin bu denli yükselişi, dolu tribünlere oynaması ve ardından gelen başarıyla şehir olarak hedefe daha da inandıklarını belirten Yamaner, halkın desteğinin günden güne arttığını ve bir basketbol şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini ifade etti. Yaptıkları iki yeni transferin yanı sıra geçen hafta içinde Darüşşafaka ve Pertevniyal karşısında yaptıkları hazırlık maçlarının çok çok olumlu geçtiğini de sözlerine ekleyen Yamaner, takımlarına inandıklarını ve TB2L yolunda şehir ile bütünleştiklerini de sözlerine ekledi.

Bizleri takım antremanına davet eden ve sözlerine geçen seneki antrenör Cengiz Karadağ'a teşekkür ederek başlayan baş antrenör Gemen ise, Cengiz Hoca'nın şehirde yarattığı basketbol havasına değinerek onun açtığı bu yoldan ilerlediklerini ve Bolu halkının haftalar ilerledikçe artan desteklerini gördükçe başarıya daha da inandıklarını belirtti. EBBL'deki zorlu rakiplere de dikkat çeken Gemen, EBBL'den TB2L'ye çıkmaya aday takım sayısının Beko Basketbol Ligi'ndeki şampiyonluk adayı sayısından bile daha fazla olduğunu da sözlerine ekledi. Takımın şu ana kadarki performansından memnun olduklarını belirten Gemen, ilerleyen haftalardaki zorlu mücadelelerde Bolu Halkının desteğinin daha da artacağına takım olarak emin olduklarını ve bu destekle takımın hedeflerine ulaşmak istediğini de belirtti.

Bizlere verdikleri samimi cevaplar için Şube Başkanı Fatih Yamaner ve Baş Antrenör Atalay Gemen'e salsabasket ekibi olarak teşekkür eder, basketbol ateşinin bu kadar kısa sürede sardığı Bolu şehrine ve Boluspor takımına TB2L yolunda başarılar dileriz...

Alp Aşırım

Henüz Yorum Yapılmamış