27 Ocak 2013 Pazar

Senaryo Benzer Peki Sonu?

Sezonun ortası geldi ve takımları tek tek ele almaya devam ediyoruz. Bir önceki yazıda Beşiktaş'ın sezonuna bakış atmıştık, sırada Galatasaray Medical Park var.Cem Akdağ'ın dipten alıp Oktay Mahmuti'yle Euroleague gören Galatasaray Medical Park'ta geçen sezonun sonunda bu başarıları az bulan Ünal Aysal ve kurmayları bükemediği bileği takıma kazandırarak hedefleri büyüttü. Ergin Ataman beraberinde gelen Yağızer Uluğ ve Yakup Sekizkök ikilisi de kenar yönetimi oluşturdu. Henry Domercant&David Hawkins çekirdeği kurulup Jamont Gordon, Milan Macvan, Boniface Ndong, Cenk Akyol, Engin Atsür, Ersin Dağlı gibi Euroleague takımlarında forma giyebilecek isimler kadroya dahil edilince hedefler büyütüldü.

Sezonun ilk kısmını mağlubiyetsiz geçiren Ergin Ataman'ın ekibi Lokomotiv Kuban yenilgisinden sonra duraklama dönemine giren Galatasaray Medical Park dört mağlubiyet daha aldı bu süreçte. Önce Göksenin sonra Domercant sakatlıkları nedeniyle sezonu kapatınca Ergin Ataman kariyeri boyunca en sevdiği yönteme başvurdu, eskiden çalışıp bildiği bir oyuncusuyla yola devam etmek. Carlos Arroyo'nun gelişiyle her şey çözüldü derken David Hawkins'in yasaklı(keyif verici) madde kullanması baş ağrılarını arttırmaya yetti. Sezon başında takımın direksiyonunda olması planlanan iki isim de sezon sonu gelmeden denklemden çıktılar.

Hafızaları biraz tazelersek buna benzer olaylar geçen sezon TBL'de başka bir takımın yaşadıklarına az çok benziyor. Beşiktaş geçtiğimiz sezona Deron Williams, Semih Erden, Lamar Odom, Marcellus Kemp, David Hawkins gibi iddialı bir çekirdek kurarak sezona başlamıştı. D-Will, Semih ve Odom lokavtla takımdan ayrıldı, Marcellus Kemp sakatlıklardan kurtulamadı. Lokavtla gidenleri David Hawkins'le bağdaştırabiliriz. Kemp benzeri durum Domercant ve Göksenin'in başına geldi. Beşiktaş'ta sezon başında yan rolde düşünülen Hawkins sürükleyici olmuştu, burada da Jamont Gordon'un Arroyo'nun gelişiyle birlikte yükselişine dikkat çekmekte fayda var. Arroyo yine bildiğimiz gibi, Ulm ve Antalya BB maçlarında çok daha hazır bir şekilde etkili bir performans ortaya koydu. Bu yazı okunduğu sırada gündemde olan üç numara transferi yapılıp Bonsu'yla olan benzerlik de tamamlanmış olabilir.

Şimdilik kötü giden bir şey yok Galatasaray'da ama bu yapı ciddi bir sınav vermedi henüz. Galatasaray Medical Park ve geçen yılki Beşiktaş belki farklı yapılanmalar, farklı amaçlarla oluşturulan kadrolardı ama yollar kesişti. Bakalım Ergin Ataman kendini tekrarlayabilecek mi?

Henüz Yorum Yapılmamış