13 Şubat 2013 Çarşamba

Basketbolumuzun Zirve Yaptığı Nokta : TBF TV!


Öncelikle gelişmeleri bekleyip bu konu hakkında sessizliğimi korusam da çoğu basketbolseverden aldığım tepkiler sonucunda bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Basketbol Federasyonu iki senedir bazı TKBL, TB2L, TB3L ve hazırlık turnuvalarını açtığı internet sitesinden TBF TV adı altında izlememizi sağlıyor. Başlangıcından itibaren az da olsa ilgi çekebilmeyi başaran bu uygulama gerek tek kamera sistemi gerekse de tecrübesiz spikerleri bir yana yayının sürekli hata vermesi ve canli istatistik bölümünden bile geride olması yönüyle de tüm basketbolseverleri etkisi altına almış durumda!!

Bunlar dışında sadece Ankara ve İstanbul odaklı olan yayınlar bazı takımları bu yolla bile izlememize engel oluyor. TB2L'yi yakından takip eden biri olarak 21.Haftasına geldiğimiz bu ligin yayın dağılımına baktığımda, lig lideri Torku Selçuk Üni'nin sadece 2 maçının yayınlandığını, bir diğer şampiyonluk adayı Mackolik.com Uşak Üni'nin 2 defa karşılaşmasının yayınlandığını,Yeşilgiresun'un maçının ise hiç yayınlanmadığını gördüm. Yine Bandırma Kırmızı, İzmir BŞB ve her maçını dolu salona oynayan bir diğer ekip BEST Balıkesir'in de hiç bir karşılaşması TBF TV tarafından sezon başından beri gösterilmemiş. Bunları da bir kenara koyarsak, lig başından itibaren haftada iki olan yayınlar zamanla bire düştü ve son iki haftadır da hiç gösterilmemeye başlandı.

Federasyonumuzun bu noktada nasıl ilerlemeler gösterdiğini görmek için ise TBF TV tarafından yayınlanacak bir karşılaşmayı salonda izleme kararı aldım. Maç başlamadan yanından geçen bir oyuncu arkadaşa çok heyecanlı olduğunu ve maç anlatacağını söyleyen spiker arkadaşımızın yaptığı hatalar ise gerçekten anlaşılır gibi değildi. 16-17 yaşlarında bir arkadaş kamerayı bir sağa bir sola çeviriyor, spiker! arkadaş mikrofona dili döndüğünce hakim olmaya çalışıyor, 2 tane de bilgisayar.. Al sana TV işte... Kendilerinden ricam zorunluluk diye görüyorlarsa bu hizmeti o zaman hiç yapmasınlar. Bu konuda eleştirilecek o kadar nokta var ki insan neresinden başlayacağını bilemiyor. Ama daha da ilerleme beklediğimiz basketbolumuzda bunlar olurken bi yerde de hakim olamıyoruz kendimize...

Gereken atılımların yapılacağını umut etmekten başka bişey gelmiyor elimizden.. Sözlerimi bitirirken ki tek isteğim birisinin spiker arkadaşımıza Mackolik.com Uşak Üni.'li oyuncu Justin Carter'ın isminin Vince Carter olmadığını söylemesi...

Henüz Yorum Yapılmamış