6 Şubat 2013 Çarşamba

Türkiye Kupası ?

Spor Toto Türkiye Kupası'nda sekizli finaller bugün başlıyor. Eskişehir'de gerçekleştirilecek olan organizasyon, Pazar günü oynanacak final karşılaşmasıyla tamamlanacak.

Federasyonumuz açısından organizasyon ile ilgili bir sıkıntı yok fakat benim kendilerinden bir ricam olucak : Lütfen artık bu kupanın adını Türkiye Kupası olarak değil de Beko Basketbol Ligi Kupası olarak değiştirin. İşimiz laf konuşmaya gelince ülkemizin her yerine basketbol sevgisini aşılamaya çalışıyoruz diyoruz fakat pek bir yol aldığımız söylenemez.

Bu seneden itibaren Türkiye Futbol Federasyonu, başlattığı yeni Türkiye Kupası statüsü ile artık Bölgesel Amatör Lig takımlarını da Türkiye Kupası'na dahil ederek küçük şehirlere de bu heyecanı yaşattı. Bu açıdan kendilerini tebrik etmemek elde değil.

Ama Basketbol Federasyonu, önünde böylesine güzel bir örnek varken henüz bu konuda bir atılım yapmayı bile düşünmemekte.. Oysa ki TB2L ve EBBL takımlarını da bu heyecana dahil etmek, o şehirlere de bu heyecanı yaymak demek, basketbola olan ilgiyi küçük şehirlerimizde de üst düzeye çekmek anlamına gelir.

Batman'da, Siirt'te, Elazığ'da insanlar ne zaman profesyonel bir takımın resmi maç yaptığını görücek acaba.. Bu söylediklerimiz çok zor şeyler değil, yeterki yapılmak istensin.. Siirt Polisgücü'nün Fenerbahçe Ülker veya Anadolu Efes ile eşleştiğini düşünsenize.. Varsın maç 20-120 bitsin.. Kimin umrunda.. Yeterki oradaki insanlar bu heyecanı yaşasın..

Henüz Yorum Yapılmamış